תם המשבר הקואליציוני: החוק הצרפתי נדחה לחודש הבא

לאחר ניסיונות גישור רבים, הוחלט שהשניים יפגשו וההחלטה שצפויה להתקבל שם היא שידה של שקד על העליונה, החוק הצרפתי נדחה בחודש

לאחר מתיחות ארוכה של שבועיים בה הושבתה פעילות הקואליציה, תם המשבר הקואליציוני שהיה בין הבית היהודי למפלגת השלטון הליכוד, זאת בעקבות פגישה שצפויה להתקיים בשעה הקרובה.

כזכור, יו"ר הקואליציה דוד ביטן דרש להעלות לפני כשבוע לועדת שרים את החוק הצרפתי שאוסר לבצע חקירות כלפי ראש ממשלה מכהן, אלא ששרת המשפטים איילת שקד הטילה וטו על העניין ודרשה לדחות את ההצבעה בחודש, משהבין ביטן שהוטו ימשך הקפיא את כל הצעות החוק של הקואליציה ושל הממשלה שלא עלו להצבעה.

 

אתמול – שבוע לאחר מכן, שוב ניסה ביטן את מזלו בעניין החוק הצרפתי, אך שקד התעקשה שסוכם לדחות את ההצבעה על החוק בחודש ולכן הוא לא יעלה, הויכוח הצורם בין שרת המשפטים ליו"ר הקואליציה גרם לדחייה נוספת של ההצבעות בשבוע נוסף, דבר ששיתק את הקואליציה שוב לשבוע נוסף עד יום ראשון הבא.

 

כעת, לאחר ניסיונות גישור רבים, הוחלט שהשניים יפגשו וההחלטה שצפויה להתקבל שם היא שידה של שקד על העליונה, החוק הצרפתי נדחה בחודש, חוק ההמלצות של הבית הבית היהודי, שקובע כי לא תהיה אפשרות למשטרה להמליץ על כתב אישום יובא להצבעה בשבוע הקרוב וכך תחודש עבודת הקואליציה בהצבעה על חוקים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.