תם המשבר הקואליציוני: התאגיד יעלה – תמורת פיקוח על התקשורת

לאחר חילופי ההאשמות בין כחלון לנתניהו, תם המשבר בעניין התאגיד. בתום ישיבת ראשי הסיעות שהסתיימה לפני זמן קצר סוכם בין ראשי הסיעות כי תאגיד השידור הציבורי יעלה לאוויר במועד המסוכם – בתמורה כל ראשי הסיעות יתמכו בחוק שיקנה לנתניהו שליטה בערוצי התקשורת.

לאחר חילופי ההאשמות בין כחלון לנתניהו, תם המשבר בעניין התאגיד. בתום ישיבת ראשי הסיעות שהסתיימה לפני זמן קצר סוכם  בין ראשי הסיעות כי תאגיד השידור הציבורי יעלה לאוויר  ב30 לאפריל כפי שסוכם מראש.

אלא שבתמורה יאושר חוק הפיקוח על התקשורת, החוק שיתן לנתניהו שליטה על ערוצי התקשורת בארץ .

על פי הדיווח של עמית סגל בחדשות 2, מוקדם יותר, בישיבת ראשי הקואליציה,שאל כחלון את נתניהו על פשר בקשתו לדחות עליית התאגיד כפי שכבר סוכם מראש, על כך השיב נתניהו: "קפץ לי הגן המזרחי".

 

במקביל עשרות עובדי רשות השידור פגינו הבוקר מול ישיבת הממשלה בירושלים, והשידורים ברשת ב' הופסק כמחאה על סגירת הרשות.

מוקדם יותר, יו"ר ש"ס ושר הפנים, ח"כ אריה דרעי, איים בכניסתו לישיבת הממשלה כי ילך לבחירות אם נתניהו וכחלון לא יתעשתו: "אני לא מתכוון להישאר בממשלה שתחיה על קלקולים ועל 'לחסל אחד את השני'. אם לא יתעשתו כולם, עדיף ללכת לבחירות". איים.

דרעי אמר עוד כי "כפי שאמרתי אתמול, בגיבושון שהיה אמור להיות גיבושון, ממשלות לא נופלות על דברים גדולים אלא על דברים קטנים. חבל. אני רואה שזה הולך ומחריף".

בצל המתיחות עם נתניהו התייחס כחלון למשבר עם נתניהו: "איך אומרים החבר'ה? כחלון ונתניהו כבר לא".

בכנס בתל אביב התייחס כחלון לעימות בין השניים ואמר כי "זו לא סופה של ידידות, אבל יש מתחים". כחלון הוסיף כי "טוב לי במשרד האוצר, יש לי הרבה דברים לעשות. החיים שלנו בנויים ממשברים. יש משבר ועוד משבר".

בשיחה השבוע עם ראש הממשלה, עוד לפני דבריו על התאגיד, אמר לו כחלון: "ביבי, אני לא דוד ביטן. לא מחויב ליוזמות שלך על התאגיד, יש לי 300 אלף מצביעים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.