תמ"א 38 – מה תקבלו במסגרת התכנית?

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית שמטרתה העיקרית לחזק מבנים אשר נבנו בישראל לפני שנת 1980 ולהפוך אותם לעמידים יותר בפני רעידות ורעשי אדמה. על מנת להפוך את התכנית לאטרקטיבית במיוחד בשביל הדיירים ולגרום להם לרצות בתכנית, הקבלנים המבצעים מציעים שלל הטבות אשר מקנות להם ערך מוסף ומאפשרות להם, על הדרך, להעלות את שווי הנכס שלהם משמעותית. ערך מוסף זה הוא שהופך את התכנית למשתלמת יותר עבור כל הצדדים הנוגעים בדבר.

התקנת מעלית חדשה לבניין

אין ספק שבניין דירות עם מעלית הנו נוח יותר ומשדר קדמה ונוחות גם לקונים פוטנציאליים. אי לכך, הוספה והתקנה של מעלית חדשה הנה חלק מרכזי ביותר ובלתי נפרד מכל פרויקט תמ"א 38. היות ומדובר בתוספת מורכבת אשר דורשת תכנון מחדש על מבנה קיים והתאמה מלאה לצרכיו של הבניין והדיירים, קיימת חשיבות עצומה בנושא זה לבחירה בחברת מעליות מקצועית ובעלת ניסיון בפרויקטים של תמ"א 38. כמובן שקיומה של מעלית יכול להעלות את ערך הנכס במידה משמעותית ולשפר את איכות חייהם של דיירי הבניין בכלל ושל בעלי מוגבלויות כאלו ואחרות בפרט.

חיזוק ושיקום המבנה

כאמור, מטרתה העיקרית של תמ"א 38 היא חיזוק מבנים והפיכתם לעמידים יותר. אי לכך, במסגרת התכנית זוכים הדיירים לחיזוק המבנה על יסודותיו השונים. כתוצאה מכך, הם יוכלו להיות בטוחים כי הם חיים במבנה בטיחותי אשר נסמך על שיטות בנייה מתקדמות ועל טכנולוגיות חדישות בתחום. חיזוק היסודות מספק לדיירים לשקט נפשי ומונע חששות מיותרים הנוגעים לסיכונים הקיימים בשעת רעידת אדמה.

הוספת ממ"ד

במציאות הביטחונית של ארץ ישראל חשוב כי יהיה בחלל הבית מתחם ממוגן אשר יעניק את הגנה אופטימלית מאיומי טילים לדיירים. אם כיום ממ"ד הוא חלק בלתי נפרד מתהליך בניית בית חדש, בעבר לא היה זה המצב ומבנים שנבנו טרם לשנת 1980 אינם כוללים ממ"ד. תכנית תמ"א 38 נותנת מענה גם לסוגיה זו ובמסגרתה מוסיפים לכל בית חדר ביטחון, אשר מלבד ביטחון מקסימלי לדיירים, מקנה שטח נוסף לחלל הדירה ומעלה את ערכה.

הוספת מרפסת שמש

במקרים רבים פרויקטים של תמ"א 38 מאפשרים לדיירים להוסיף לשטח הבית גם מרפסת חיצונית. כמובן שהדבר דורש אישורים שונים מהרשויות, אולם כל עוד לא קיימת חריגה מקווי הבניין, זכויות הבניה לא נוצלו במלואן, ויש הסכמה של רוב הדיירים – הדבר אכן אפשרי. מיותר לציין כי תוספת של מרפסת חיצונית תעלה את ערך הדירה באופן משמעותי, לרבות את איכות החיים ולכן תוספת זו הופכת את הפרויקטים לכדאיים הרבה יותר עבור הדיירים.

שיפוץ חזית הבניין

וכמובן שאם בשדרוגים עסקינן, הרי שאי אפשר לחזק את יסודות הבניין, להוסיף מרפסות ומעלית ומנגד, להזניח את המראה הכללי. לכן, ברוב הפרויקטים של תמ"א 38 מתייחסים גם לחזית הבניין והלובי. החזית והלובי עוברים שיפוץ יסודי, על כל מרכיביהם השונים, מה שהופך את המגורים בבניין להרבה יותר אופטימליים עבור הדיירים ומשפר את הנראות והתחושה הכללית.

לסיכום, על מנת ליהנות מכל היתרונות הטמונים בתמ"א 38 יש לבדוק כי האינטרסים שלכם מיוצגים נכונה וכי הפרויקט כמה שיותר משתלם וכדאי.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לעבור לאתר של חברת המעליות ברלינר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.