תמונות מהכנות משמר הכנסת לקראת השבעת הח"כים מחר • כל הפרטים על הצפוי מחר

ביום שלישי (מחר) יושבעו 120 חברי הכנסת ה-19  שנבחרו אך לפני שבוע לתפקיד הפוליטי החדש בחייהם, הם יושבעו לתפקידם בטקס חגיגי, אתמול הגיעו 48 ח"כים מהנבחרים החדשים לכנסת כדי ללמוד את כל הכללים הנוגעים לתפקידם החדש, לחדרי הח"כים, ולסדרי העבודה בבנין הכנסת.

טקס פתיחת מושב הכנסת ה19 יתקיים מחר במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, בישיבה יצהיר אמונים ותיק הח"כים בנימין (פואד) בן אליעזר שיכהן כיו"ר הכנסת בפועל, עד לבחירת יור כנסת חדש, (המועמד המבויל בנתיים הינו רובי ריבלין).

לאחר עלייה טקסית לכנסת בליווי פרשים ואופנוענים, יקבלו את פני הנשיא בשער הפולומבו יו"ר הכנסת ה-18, ראובן ריבלין, מנכ"ל הכנסת דן לנדאו, מזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורוביץ, קצין הכנסת תנ"צ יוסי גריף,  וראש אגף הטקסים והאירועים, מירי יכין.

 נס הנשיא יונף והנשיא יסקור את משמר הכבוד יחד עם יו"ר הכנסת ה-18 ויניח את זר הנשיא על הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל בהיכנס נשיא המדינה לאולם המליאה יושמעו תרועות חצוצרות של חוליה מתזמורת צה"ל והנשיא יפתח את הישיבה.

נשיא המדינה ינאם את הנאום הראשון, ואחריו יצהיר ח"כ בן אליעזר – ותיק חברי הכנסת ה-19 אמונים למדינת ישראל ולשליחותו בכנסת, ויכהן כיו"ר הכנסת בפועל.

לאחר מכן ג'קי לוי יקרא את פרק קכ"ב בתהילים ויושמעו מוקלטים מהכרזת העצמאות של דוד בן גוריון בה' באייר תש"ח, 14 במאי 1948.

יו"ר הכנסת בפועל בן אליעזר יישא דברים,

לאחר הטקס יצטלמו 12 ראשי הרשימות בכנסת לתמונה המסורתית עם הנשיא, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת ה-18 ויו"ר הכנסת בפועל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.