תמונות מהשבי: שליט עם בכיר חמאס שחוסל (וידאו)

4 שנים לאחר ששוחרר פרסם אמש (חמישי) ארגון הטרור סרט בו נראות תמונות חדשות של שליט במקום השבי כשלצדו אחד מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס.

ארגון חמאס משחרר תמונות  חדשות משהותו של גלעד שליט בשבי.

4 שנים לאחר ששוחרר פרסם אמש (חמישי) ארגון הטרור סרט בו נראות תמונות חדשות של שליט במקום השבי כשלצדו אחד מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס.

שליט נראה בתמונות כשהוא לבוש בחולצה ירוקה ופסים אדומים, יושב לצדו של מוחמד אבו שמאלה, ששימש מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בדרום הרצועה – וחוסל לפני כשנה ברפיח, בשלהי מבצע "צוק איתן".

לא ברור מדוע בחר חמאס לפרסם את התמונות דווקא אתמול, ההערכה היא שיש בכך כוונה של חמאס להעביר מסר שהם מעוניינים בעסקת חילופי אסירים עם ישראל – בתמורה להשבת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל.

באותו הסרטון, נעשה גם ניסיון להפריך את הגרסה הישראלית לפרשת חטיפת הדר גולדין ז"ל ב"יום שישי השחור" באוגוסט אשתקד. בארגון טוענים שאיש חמאס שהיה לבוש במדי צה"ל יצא מהמנהרה אליה נלקח גולדין, וכי הוא נהרג זמן קצר מתחילת התקרית. חיילי צה"ל, כך לטענת חמאס, לקחו את גופת איש החמאס שהיה לבוש במדי צה"ל במקום את גופתו של גולדין. רק כעבור שעתיים, טוען התחקיר, החלה התקיפה המאסיבית, אחרי שהתברר כי יש קצין חטוף בתקרית.

חמאס מנסה ליצור מסתורין סביב גורל גולדין וחוטפיו ולטעון שחמאס לא הפר את הפסקת האש.  חמאס טוען כי תקרית החטיפה אירעה 25 דקות לפני כניסת הפסקת האש לתוקף ונמשכה רק חמש דקות. לטענתם  כי כוחות צה"ל לא נכנסו למנהרות התקיפה בחיפוש אחר גולדין.

הסרט נגמר במשפט: "המפתחות לפתרון התעלומה- פתיחת הקופסה השחורה" – וכי עליה להיעשות על ידי הזרוע הצבאית של חמאס.

 

משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל מסרה בתגובה לסרט: "דברי השקר והבלע של החמאס מושמעים שוב ומקבלים במה אוהדת באל ג'זירה, וזה מקומם ביותר. אנו סומכים את ידינו על צה"ל, מערכת הביטחון ומדינת ישראל ורואים בהם את הכתובת היחידה והבלעדית למידע אמין. אנו קוראים להגביר את הלחץ על חמאס כדי להביא את הדר ואורון ז"ל, שגופותיהם נחטפו, לקבר ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.