תמונת מצב בבני ברק: ראש עיר כנראה מ'דגל', כל השאר – פתוח

הפילוג הספרדי בבני ברק: כמה מפלגות ספרדיות ירוצו למועצת העיר בני ברק? האם צפוי איחוד בין ש"ס ל'יחד', ומהן טענותיהן של החסידויות הקטנות

בעוד כארבעה חודשים ילכו תושבי העיר בני ברק לקלפי. לבחור את ראש העיר. שככל הנראה כבר ידוע שהוא יהיה מדגל התורה על פי ההסכם שיש בעיר.

השאלה הקשה היא רק מי יהיה הנציג של דגל התורה שיועמד לראשות העיר?

האם הרב אברהם רובינשטיין, מזכיר המועצת ומקורבו של מרן הגר"ח קניבסקי (שמכנה אותו "המלך"), או מנחם שפירא, מנהל המחלקה המוניציפאלית של דגל התורה, שהובא בזמנו על ידי ראשי התנועה ממודיעין עלית לבני ברק, כשכולם יודעים שהיעד של הצבתו בעיר הוא ראשות העיר.

במקביל, בחסידויות המקומיות הקטנות בבני ברק בבני ברק, להן יש עשרות משפחות – לכל חסידות וחסידות – שמתגוררות בעיר, יש כעס על חוסר ייצוג. לטענתם רק לחסידויות הגדולות נותנים ייצוג ברשימה של אגודת ישראל ואפילו בשלומי אמונים, אבל אותם לא סופרים. "למה לא עושים רוטציה בין החסידויות השונות, כך שכל חמש שנים יוחלף נציג ויתנו תפקידים גם לנציגים אחרים?", אמר ל'אקטואליק' בכיר באחת החסידויות בעיר.

במגזר הספרדי, הולכות לרוץ ככל הנראה 3 מפלגות: הראשונה היא ש"ס, להם יש חמישה נציגים: גדליהו בן שמעון, שככל הנראה ימשיך לעוד קדנציה. אמש יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיע לביקור בבני ברק אצל הרב שלמה בן שמעון, אביו. בש"ס יש גם את אלי דדון שהוא יו"ר ש"ס המקומית. השאלה המרכזית היא האם הוא ימשיך לעוד קדנציה, וכן האם חברי המעוצה האחרים מש"ס שכמעט ולא מוכרים – יוחלפו, כמו שדורשים צעירי ש"ס בבני ברק, או שימשיכו לעוד קדנציה. השלושה האחרים הם אברהם פרטוש, נתן בצלאל ויהודה טוויל. אל תתפלאו אם זו הפעם הראשונה שאתם שומעים את שמותיהם.

השניה היא יש מפלגת יחד של אלי ישי, בנשיאות ראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א שכוחו רב בעיר בני ברק. לפי כל התחזיות, יחד תקבל שלושה מנדטים. בעיר יש לראש הישיבה בסיס כוח חזק וגדול, ויחד עם רשת גנים, ישיבות ותלמוד תורה לתלמידים שהוריהם שנמצאים ומתגוררים בעיר, נקל לשער שהרשימה תגרוף לפחות כ-3 מנדטים. בבחירות לכנסת, 'יחד' בבני ברק קיבלה מעל 4 אלפים קולות. נזכיר גם שאת המפלגה הספרדית הראשונה שרצה בעיר בני ברק, תחת השם "הן", הקים ראש הישיבה והיא קיבלה שלושה מנדטים למועצת העיר.

ל'אקטואליק' נודע כי ב'יחד' כבר פתחו מטה בעיר שעובד על פילוח הקולות לקראת הבחירות.

יצוין גם, כי בימים האחרונים נערכו מספר פגישות שבודקות איחוד בין 'יחד' לש"ס בעיר בני ברק. נמשיך לעקוב ולדווח.

הרשימה השלישית היא מפלגתו של הרב דניאל זר, שככל הנראה יריץ מפלגה, עקב – לטענת הרב – אי דאגה של תנועת ש"ס למוסדות ששייכים אליו, וכל סיפור ההקצאות שדיווחנו עליו השנה כאן בהרחבה, שגרם לקרע בין אנשי הרב זר לבין ש"ס.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש עוד 2 מפלגות.

    האחת של שלמה גורי, והשניה של יעקב וידר.

    מושיקו |
    הגב