תמיכה חילונית: דייטש נפגש עם ועד הורים

המועמד לראשות העיר וסגן ראש העיר דייטש נפגש אמש עם ראשי ביה״ס הניסויי בירושלים. יו״ר ועד הורי ביה״ס, יניב מזר: פגשנו איש קשוב, בקיא בפרטים, שנושא החינוך קרוב לליבו״

המועמד לראשות העיר וסגן ראש העיר נפגש אמש עם יו״ר ועד הורי ביה״ס הניסויי בירושלים, יניב מזר. בתום הפגישה פרסם יו״ר ועד הורי ביה״ס את ההודעה הבאה:
״נפגשתי היום עם יוסי דייטש סגן ראש העיר והמועמד לראשות העיר בהשתתפות ד"ר אופיר לנג יו"ר המינהל הקהילתי לב העיר. מטרת הפגישה הייתה לברר את עמדתו של דייטש בנוגע לבית הספר הניסויי בכלל וחניון המפלצות בפרט.

שמחתי לפגוש אדם חייכן, קשוב, בקיא בפרטים, מתעניין וחוקר לעומקן של הסוגיות ונראה שנושא החינוך קרוב מאוד לליבו. הבהרתי לדייטש את חשיבות בית הספר הניסויי לעיר ירושלים ולמרכז העיר בפרט וכן את המשנה החברתית שבית הספר מקדם ומפתח. נראה היה שיוסי דייטש נפעם ונלהב לשמוע ולהכיר את דרכו של בית הספר.

התרשמתי שדייטש הבין כי ישנה חשיבות גדולה להמצאות בית הספר במרכז העיר ואין שום סיבה לפנותו ממקומו לטובת מיזם נד"לני. הוא לא ניסה לפזר הבטחות ריקות מתוכן והיה מאוד קונקרטי בנוגע למה אפשר לקדם והראה נכונות אמיתית לעזור ולחזק את בית הספר הניסויי בעתיד, הן בשיפוץ עומק והן בחיזוק פדגוגי.

לעניין חניון המפלצות שמקדמת עיריית ירושלים על חשבון חניון ההורים ובריאות ילדינו, יוסי דייטש לא התחמק מאחריות למחדל שנעשה לנו על ידי העירייה והביע את הסתייגותו מן הדרך בה המהלך בוצע ואף דאג לציין שההליך אינו תקין (לכן מס 2 שלו ברשימה הגיש לבקשתנו ערר). יותר מכך הוא ציין שאין זו דרכו להפר הסכמים חתומים של הרשות מול ציבור, אלא הוא דוגל בשיח מקדם ומציאת פתרונות. הוא הדגיש כי ככל שהוא פוגש יותר ויותר אנשים הוא חושב שהרבה מהבעיות של העירייה זה חוסר שיח. אם העירייה תדבר ותגלה יותר רגש לבעיות לדעתו הכל פתיר.

בשורה התחתונה דייטש בעדנו. התרשמתי מאיש בעל אינטלגנציה רגשית גבוהה, שגילה נכונות אמיתית לבחון את כל נושא הקמת החניון שפוגעת בבית הספר מחדש ואת חיזוק מעמדו של בית הספר. הזמנתי אותו לביקור בבית בית הספר הניסויי והוא נענה בחיוב.

יוסי דייטש מסר: ‘פגשתי אנשים ערכיים, שנושא החינוך בראש מעייניהם. ביה״ס הניסויי חשוב למרקם חייה של העיר ויש לעשות הכל כדי לשמר אותו ואת אופיו הייחודי’ ״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.