תמיכה חסידית • האדמו"ר מצאנז: "הרב עובדיה לא אהב שמסלפים את דבריו"(הקלטה)

התבטאות ראשונה של רב חיצוני על הפילוג בש"ס • האדמו"ר מצאנז בהספד על הרב שמעון גבאי: "הרב עובדיה לא אהב את שמלספים את דבריו, הוא משקיף וראה הכל מלמעלה". האזינו.

גורמים בסביבתו של אריה דרעי מנסים לקבל תמיכה וגיבוי גם מהאדמו"רים והרבנים מהמגזר האשכנזי. חבר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' האדמו"ר מצאנז התבטא לראשונה באופן חריג במהלך הספד שנשא במלאת שלוש שנים להסתלקותו של הרב שמעון גבאי, מגדולי המחזירים בתשובה בעיר נתניה.

האדמו"ר התבטא בפני מאות בני תורה ספרדים שהשתתפו בעצרת: "עוד יוסף חי מרן רבי עובדיה עדיין משקיף ורואה הכל מלמעלה ויודע את האמת, לא אוהב את שמסלפים דבריו".

האדמו"ר הוסיף: "כולנו יודעים מה ומי העמיד וכולנו שליחים שלו וחייבים להמשיך את דרכו ומורשתו להגדיל תורה ולהאדירה כשרואים את הטומאה הגדולה שקמה נגד היהדות מבינים כמה קדושה יש ביהדות".

האזינו לדברי האדמו"ר

[alooma ref="d237a70ccfbba84256f498151a3d37da.aac" src="1" autoplay="1" pid="0"]

הקשר בין האדמו"ר מצאנז למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל היה קשר הדוק, לאחר מהלך האחדות בש"ס והשלישייה שמונתה על ידי הרב עובדיה יוסף לכהן בהנהגתה הפוליטית של ש"ס התקשר מרן האדמו"ר מצאנז לברך את הרב עובדיה על עשיית האחדות במפלגה, הרב עובדיה סיפר זאת בדרשתו: "כולם מקרוב ומרחוק אשכנזים וספרדים מטלפנים אלי, אחד מהם הרבי מנתניה האדמו”ר מצאנז אמר לי: אני שמח כל כך תאמין לי שאמרתי תהילים שיהיה שלום ביניכם, הוא רק אחד מהם הרבה התקשרו נעשה קידוש ה’, שמחה גדולה ליראי ה’ שכולם מתאחדים יחד, התנועה שלנו הראתה את כוחה בתורה ומצוות, לעמוד לימין הישיבות, למען החלשים והעניים, עושים בכל כוחם להגדיל תורה ולהאדירה, לכן מגיע להם כל הברכות האמורות בתורה, יוסף ה’ עליכם ככם אלף פעמים”.

כזכור, לפני קרוב לחודש דרעי הודיע על "פרישה", ולאחר שבועיים חזר: יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע לחברי מפלגתו כי הוא שב להנהגת התנועה. זאת, לאחר שהתפטר מהכנסת ומראשות המפלגה עקב ההקלטת של הרב עובדיה יוסף ז"ל שנחשפו בחדשות 2". נאמר בהודעה.

דרעי הוסיף: "אני מקבל בהכנעה ובהרכנת ראש את ציווי מועצת חכמי התורה", אמר דרעי. "לאחר תקופה לא פשוטה שבה ערכתי חשבון נפש אישי ומשפחתי ושקלתי את מכלול השיקולים החלטתי כי תנועת ש"ס, תנועתו של מרן זצ״ל, על מאות אלפי מצביעיה, חשובים יותר מכל שיקול שהוא. בראש מורם, גאווה ונחישות אמשיך להנהיג את התנועה כדי להמשיך את מפעליו הגדולים של מרן, וליהיות לפה לכל אותם אלו שהמדינה השאירה מאחור".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שיתעסק עם אח שלו וגיסו לפני שהוא מתערב בנעשה בציבור הספרדי

  אייל |
  הגב
 2. מחזיק באוזני כלב עובר מתעבר על ריב לא לו,האם האדמור קרא או קורא להצביע שס?מה הפך אותו לפרשן של מרן לאחר פטירתו?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כל האשכנזים דוחפים את האף שלהם בעניינים של הספרדים, שיתעסקו בבעיות שלהם. מה הוא בא להטיף מוסר לרב מאזוז?????????

  חצופים, מפחדים מהרב מאזוז שהוא ספרדי גאה, ולא יתן לאשכנזים את ההגמוניה, כמו ששס נותנת להם!!!

  איך אמר הרב מאזוז? על אפכם ועל חמתכם יחד תצליח בגדול!!!

  "האלוקים יבקש את נרדף".

  מרן זצל: "ממאזוז אל תזוז" |
  הגב
 4. חכם שלום ודרקי הזייפנים הכי גדולים של מורשת מרן ע"ה
  הם מתרפסים לאשכנזים ולערבים מוקיעים ומרחיקים הסרוגים מרן בשמים מקלל אותם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב