תמיכה נרחבת בשלמה חדד לראשות העיר צפת

הציבור הדתי והחרדי מתאחד בתמיכה בשלמה חדד לראשות העיר צפת

לפני כשבועיים, אחרי לחץ ציבורי ופניות מרבני העיר צפת, הודיע שלמה חדד על התמודדתו לראשות עיריית צפת.
שלמה חדד ידוע כדמות אהודה בעיר, וכאיש עשייה שמאחוריו ניסיון מוניציפלי עשיר, מגוון תפקידים בכירים בצמרת העירייה, כהונה כראש המועצה הדתית תקופה בה חולל מהפכה בשירותי הדת בעיר. כשלצד זה שימש כעיתונאי ואיש תקשורת וזכה להמנות בין 30 אנשי התקשורת המשפיעים בישראל (ע"פ קולות).

בסקר האחרון זוכה חדד לאחוזי תמיכה הגבוהים ביותר ועוקף את ראש העיר המכהן שוחט ואת מועמד הליכוד אוחנה. שלמה חדד צפוי לקבל תמיכה רחבת היקף גם מהציבור החילוני והמסורתי שהוא משמש עבורם כמורה דרך. מאחוריו אלפי תלמידים שהכין לבר מצווה, וערך להם חופות וקידושין.

ביום חמישי האחרון התקיים כנס תמיכה בבית הכנסת המרכזי בשכונת מאור חיים בצפת, בכנס דיברו רבני השכונות על הצורך להתאחד מסביב לשלמה חדד, שידוע בעיר כאיש שרודף אחרי האמת והיושר, אדם עם ניסיון עשיר בכל התחומים. ובפרט שמדובר במועמד היחידי חובש כיפה שמכיר היטב את צרכי הציבור הדתי והחרדי.

את הכנס פתח הגאון הרב משה בוזגלו בדברי תורה וברכה על היום הגדול, והמשיך בענייני השעה כאשר ישנה הזדמנות לתת לתושבי צפת את המגיע להם, ראש עיר שמדבר עם כולם בגובה העיניים, ראש עיר שמבין את כולם ומכיר את רוב תושבי העיר, הוא אדם טוב שאנו מכירים אותו אישית, יש כאלו שאומרים הוא לא שקרן הוא לא גנב לכן הוא לא יכול להיות ראש עיר, אוי לאוזניים שכך שומעות מוכנים לשלוח לראשות העיר אנשים שאינם מהוגנים העיקר שהם יודעים להופיע ולהרשים בציבור, אין יראת השם במקום הזה והרגוני, הרב בוזגלו דיבר במשך כחצי שעה על גודל חשיבות העניין ציטט מדרשים והלכות בעניינים אלו, והכריז ברבים שעל כל אחד מתושבי צפת לדעת את האמת שישנם ראשי מוסדות או ראשי מפלגות מקרב המגזר החרדי שחוששים לצאת נגד ראש עיר מכהן מחמת סיבה זו או אחרת אך אנו האזרחים הקטנים שאין לנו שום נגיעה בעניין מחויבים לקיים את ההלכה המפורשת ברמב"ם ולתמוך באדם יר"ש.

אחריו דיבר הרב יעקב פולביאן שליט"א על ההרגשה הסוחפת שחשים כל תושבי צפת ללכת באש ובמים אחרי ר' שלמה חדד, חשוב שלצפת יהיה ראש עיר שמתאים לתושבים לאנשים ולעיר עצמה ולקדושתה היתירה, וכן היחס המשפיל שקיבלנו עד היום מכל ראשי העיר, עומד להשתנות, בשעה שבן תורה שכל בניו לומדים בישיבות קדושות ובנותיו נשואות לתלמידי חכמים, יעמוד בראש העיר אדם שאכפת לו מהתורה והמצוות.

אחריו הזמין הרב בוזגלו את ראש העיר הבא ר' שלמה חדד הי"ו במהלך נאום הבכורה הציבור שהיה אחוז התרגשות קטע את הנאום פעמים רבות במחיאות כפים סוערות, האווירה בציבור הייתה מחשמלת, הציבור היה קשוב לכל מילה, הרב שלמה חדד שהיה אחוז התפעלות מאהדה הרבה של הציבור מנה בפני הציבור את תוכניותיו לעתיד.

את הכנס חתם הגאון הרב רוטנברג שליט"א ראש בית המדרש "קאסוב" ודיבר בתקיפות רבה נגד כל ניצוץ של וכדומה הססנות ואמר אפילו שיבוא נביא או שתבוא בת קול ותאמר שהוא לא יהיה ראש עיר אנחנו מחויבים לא לשמוע לזה משום שההלכה היא לתמוך בראש עיר שומר תורה ומצוות ועוד אמר שצפת מתנקמת ממי שמוריד את קדושתה, האר"י הקדוש הבית יוסף וכל שוכני עפר לא יוותרו כלל, בכתבי האר"י מובא שלאחר חורבן הבית צפת היא מקום כסא הכבוד ובוודאי שבמקום כזה צריך ראש עיר שומר תורה ומצוות ומידה טובה מרובה שכל מי שיתמוך ב"שלמה חדד" שהוא אדם טוב וראוי מאין כמותו בוודאי שיזכה לשפע ברכה והצלחה בכל מעשה ידיו.

בימים האחרונים זכה שלמה חדד לקבל את ברכת הדרך מגדולי ישראל ביניהם מרן הגאון הרב חיים קניבסקי שליט"א, הגאון הרב בניהו שמואלי שליט"א. ובימים הקרובים הוא צפוי להיכנס למעונו של מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א ולקבל את ברכתו.

גם רבני הציונות הדתית בצפת ובראשם הרב עזרא שיינברג התאחדו לתמיכה בשלמה חדד. רבה הראשי של צפת הרב שמואל אליהו שליט"א הוא שכנו של שלמה חדד, וידידו הקרוב שנים ארוכות.

גורמים בצפת מעריכים כי סיכויו של שלמה חדד לנצח כבר בסיבוב הראשון, שלמה חדד הוא דמות מרכזית בצפת שמחברת בין כלל הציבורים בעיר, איש נעים הליכות בעל רקורד ציבורי מרשים. רחוק מתככים ,שונא בצע ובורח מהכבוד, אבל בעל יכולות מוכחות להוביל את צפת, בלי קומבינות בלי שטיקים ובלי טריקים. אמרו הגורמים "בחרנו בשוחט אבל ניראה שאת העיר מנהלים אנשים אחרים ולא שוחט".

לדברי הגורמים שלמה חדד הוכיח יכולות מרשימות במגוון תפקידיו הציבוריים, הוא עבד עם מרבית ראשי הערים החל מנחמיאס ז"ל ועד האחרון שבהם. לכול זה נצרף שנות תקשורת ענפות ונגיע למסקנה שהגיע השעה להציע לו את התפקיד שתפור עליו כמו כפפה ליד. לצערנו הרב, צפת ממשיכה להתרוקן מנכסיה, רשימת המשפחות שעזבו, עוזבים ויעזבו את העיר מתארכת, בעיר נוצר קרע בין הציבור החרדי והחילוני, עם כל הכבוד העשייה בעיר היא יותר יחצנות ופחות מעשים. אנחנו עיר מחוז לתושבי האזור שבאים לעבוד כאן ועוזבים בערב.

בין הגופים המרכזיים שפועלו להריץ את שלמה חדד להצטרף למירוץ נמצאים חבר המועצה הוותיק ביותר נסים ביתן, איש המשטרה בדימוס עמי דהן שהכריז לפני שנתיים על התמודדות למועצה, וכן פלגים גדולים בציבור הדתי והחרדי בצפת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.