חבר המועצה קורא לגפני: "מוזמן לשבת עם הרפורמים – תכיר אותנו"

תמיר ניר, חבר מועצת העיר ירושלים, מחזיק תיק התחבורה מטעם סיעת ירושלמים מגדיר את עצמו כ"רב רפורמי", וקורא לגפני לעשות שבת יחד עם הקהילה הרפורומית, ניר הפגין לצד נשות הכותל והוא מסביר בראיון לקוקר על המניעים. צפו

המלחמה כנגד הרפורמים הולכת ומתלהטת: תמיר ניר, חבר מועצת העיר ירושלים, מחזיק תיק התחבורה מטעם סיעת ירושלמים השתתף היום בהפגנת הנשים הרפורמיות בירושלים, בהם הביע תמיכה וקורא בראיון ל'קוקר' לאפשר להם פתיחת מקואות בכל עיר ועיר.

בראיון ל'קוקר' הוא מביע את דעתו הנחרצת בעד החלטת בג"ץ להתיר לרפורמים לטבול באופן חופשי ללא השגחת הבלניות, "המקאוות נבנו במימון של המדינה, מדובר במקום הכי אינטמי ושלא יתערבו לה בצורה שלה בטבילה".

"אנחנו צריכים מקווה בכל עיר שנשים יוכלו לטבול כרצונם", דורש ניר ומתייחס לכך שיהדות התורה מאיימת בהפלת הקואליצייה, "אני שמח שהרפורומים גדולים ורבים וזה מעסיק את יהדות התורה", הוא עוקץ.

ניר מגדיר את עצמו  כ"רב רפורמי", וקורא לגפני לעשות שבת יחד עם הקהילה הרפורומית, "להכיר קצת את הרפרומים", הוא אומר בתמימות מעושה,ומנסה להסביר, "הם לא מאיימים עליו ועל עם ישראל שכל אחד יחשוב כיצד הוא רוצה לקיים את הדת שלו".

ניר בן 46, נשוי, אב לשלושה ותושב בית הכרם. תמיר הוא אדריכל ומתכנן ערים בוגר בצלאל, ומחנך ופעיל קהילתי שהקים את קהילת 'אחוה בכרם' ומשמש כחבר הנהלה במינהל קהילתי בית הכרם.

. בשנים האחרונות עוסק תמיר בהתחדשות יהודית, סיים שנתיים של הכשרה בבית המדרש למנהיגות יהודית. תמיר מלמד בבתי המדרש אלול, בינה ומכון שכטר.

תמיר ניר from Kooker on Vimeo.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.