תמלילי שיחות נתניהו-מוזס נחשפים (וידאו)

גיא פלג חשף באולפן שישי פרטים דרמטיים אודות חלק מהשיחות שקיימו ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות", מהם עולה השד שהשניים ניסו לחוקק חוק בכנסת שיפגע דרמטית בישראל היום. תגובות סוערות במערכת הפוליטית. צפו בפאנל הפרשנים. { פאנל הפרשנים}

הכתב  לענייני פלילים של ערוץ 2 גיא פלג חשף באולפן שישי פרטים דרמטיים אודות חלק מהשיחות שקיימו ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות", מהם עולה השד שהשניים ניסו לחוקק חוק בכנסת שיפגע דרמטית בישראל היום. גיא פלג  חשף בין היתר כי ראש הממשלה גם תיווך לכאורה בעסקה למכירת "ידיעות אחרונות" לקונה או שותף מטעמו.

צפו בפאנל הפרשנים

תמלילי השיחות כפי שנחשפו בחדשות 2

מוזס: "מה השורה התחתונה, איך אפשר לעשות את זה מהר?
נתניהו: "אפשר לחוקק את זה.  אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון), הוא בעוד שבועיים בארץ".

מוזס: "צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יכול לחיות איתו. אולי חוק אחר. אני רוצה להקל, לא מחפש להקשות. צריך שאיתן כבל יבוא ואיש שלך בכנסת".
נתניהו:"ושאיתן יגיד – 'אני רוצה להגיע לפשרה'. אולי נשכנע אותו שיירד מהחוק הגורף".

מוזס: "לאיזו ועדה בכנסת זה הולך?".

נתניהו: "נקים ועדה מיוחדת".

בעקבות  החשיפה תגובות סוערות במערכת הפוליטית שדורשת מנתניהו לקום וללכת.

השר לשעבר אבי גבאי, דיבר הבוקר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, ואמר כי "בנימין נתניהו סיים את דרכו ההיסטורית במדינת ישראל כראש ממשלה. פרשת נתניהו-מוזס היא הפרשייה הכי חמורה שהייתה במדינת ישראל אי פעם בהקשר של נתניהו, כי עד היום ראינו אותו עם הרבה מאוד פרשיות שגרמו, לי לפחות, להתבייש".

סגן יושב-ראש הכנסת, ח"כ מאיר כהן, אמר: "כשמדברים על רודנות ורוח של פשיזם זה מתחיל בהשתלטות על אמצעי תקשורת. אם שניהם עשו עסקה – שמור לי ואשמור לך – במדינה דמוקרטית, זה דבר שלא רק שצריך להוקיע אותו, אני מאוד מקווה שהוא יגיע למסלול שבו אנשים יצטרכו לשלם על דבר כזה".

 

חבר הכנסת עופר שלח (יש עתיד) כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ציבורית, מה שאנחנו כבר יודעים הוא פרשייה חמורה מאין כמוה. לכאורה, יש לפנינו ראש ממשלה שמתייחס לעיתונים כאל משהו שמספסרים בו כדי להבטיח שלטון, ומו"ל של העיתון הגדול בישראל שמוכן לסחור בעמדות של עיתונו למען שרידותו. פלילי או לא, זה לא יכול להיגמר בלי שנדע מה קרה פה, עד הפסיק האחרון". שלח הוסיף כי "היועץ המשפטי לממשלה צריך להתחייב שבכל מקרה יפורסמו תמלילי השיחות האלה – מיד לאחר ההחלטה אם יהיה כתב אישום".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל מי שיכתוב אחרת או שהוא תמים או שהוא טיפש. נתניהו לא חשב לרגע לעזור בהעברת החוק נגד ישראל היום או לשנות משהו בעיתון. הוא לא יתקע סכין במי שעזר לו כל כך. שלדון אדלסון. העיתון ישראל שלנו מפסיד. שלדון אדלסון השקיע כבר למעלה ממאה חמישים מליון דולר. העיתון הזה משועבד לביבי המשבח אותו כל יום. האם נראה למישהו שביבי ירק לבאר שממנה שתה? תעשו לי טובה זה פשוט לא יתכן. ביבי הקליט את השיחה כביכול למשוך את מוזס בלשון כדי להפליל אותו בהצעת שוחד. ביבי רק שיחק את המשחק כאילו….אך משום מה כל העיתונאים הנוכחים נאלצים לעזרת מוזס. הוא יפול. לא יעזור שום דבר.

    אופיר |
    הגב