תנובה מודיעה על עדכון מחיר חלק ממוצרי החלב הלא מפוקחים

העלייה המצטברת במחיר החלב הגולמי הינה 20.23 אגורות לליטר (10.7%)

החלב הגולמי אותו קונה תנובה ע"פ צו פיקוח ממשלתי, מהווה כ-50% מעלות הייצור. העלייה במחירו הביאה עד כה לעלייה של כ- 6% בממוצע בעלות ייצור מוצרי החלhב.
עדכון מחירי המוצרים הלא מפוקחים מגלם שיעור חלקי בלבד מהעלייה במחירי החלב הגולמי

בעקבות עליית מחיר החלב הגולמי בשיעור של 10.7% מאז ינואר 2017, מודיעה תנובה על עדכון מחיר מידתי של חלק ממוצרי החלב הלא מפוקחים בשיעור ממוצע של 2.2% בלבד.
החלב הגולמי הוא הרכיב המרכזי בעלות ייצור מוצרי החלב ומהווה כ-50% מעלות הייצור. עליית המחיר הביאה לגידול של כ-6% בעלויות הייצור של תנובה. במונחים כספיים מדובר בתוספת עלות של 160 מיליון שקל לתנובה. עד סוף השנה תגיע תוספת זו ל-200 מיליון שקל.
בין ינואר 2017 ליוני 2018 עלה מחיר החלב הגולמי ב 12 אגורות. בחודש יולי 2018 עלה שוב מחירו ב 8.23 אגורות, כך שהעלייה המצטברת במחיר החלב הגולמי הינה 20.23 אגורות לליטר (10.7%).
בין המוצרים הלא מפוקחים שמחירם יעלה: גבינות מלוחות, גבינות צהובות במדף, גבינות מיוחדות, מעדנים, משקאות חלב וחלק מהיוגורטים. יצוין, כי תנובה החליטה לפני מספר שנים, שהקוטג' יהיה בפיקוח עצמי ויתנהל בדומה למוצרים מפוקחים. על כן, מחירו לא יעלה, על אף היותו מוצר לא מפוקח.
יצוין כי מאז חודש מאי תנובה ממתינה לחתימת שר האוצר על עדכון מחיר מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור של 3.4% כפי שהמליצה ועדת המחירים הממשלתית
מתנובה נמסר כי "תנובה תמשיך לפעול באחריות ולקיים את מחויבותה לצרכן, לחקלאים ולמשק הישראלי, תמשיך לספק מגוון מוצרים באיכות גבוהה ומצפה שהממשלה תפעל ע"פ דין ובאחריות כלפי התעשייה והחקלאות המקומית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.