תסיסה באשדוד: העירייה מחפשת פקחים שיאכפו את חוק המרכולים

עיריית אשדוד פרסמה מכרז לסטודנטים אחרי שירות צבאי לבוא ולפקח אחר יישום חוק העזר העירוני שמטרתו נועד לפקח על חילולי השבת במרכז הקניות בעיר. החילונים בעיר מבטיחים לחדש את המאבק

לאחר העימותים בין החילונים לחרדים באשדוד סביב סגירת מרכזי הבילוי בשבת, עיריית אשדוד פרסמה מכרז לסטודנטים אחרי שירות צבאי לבוא ולפקח אחר יישום חוק העזר העירוני שמטרתו נועד לפקח על חילולי השבת במרכז הקניות בעיר.

במודעה שפורסמה בעיר, הוצע לסטודנטים בין היתר – לפקח אחר שיפור איכות החיים של התושבים תוך נקיטת פעולות לשמירה. כמו למשל: פיקוח על בקרת הביצוע כולל שמירת על סדר, ניקיון, ואכיפה של חוקים נוספים (חוק המרכולים החדש).


במודעה נכתב עוד, כי המשרה מיועדת לאוכלוסיה שיום השבת איננו יום המנוחה שלה (פקחים שאינם יהודים).

בעקבות ההחלטה, הפעילים החילונים מבטיחים שוב להחריף את צעדי המחאה, ולצאת בהפגנה ובשיירות של רכבים ביום שישי בריכוזים החרדים.

כזכור, במשטרת ישראל התקבלו תלונות רבות על ונדליזם שנעשה בפתחי הבתים ברובע החרדי באשדוד, וזאת על רקע המאבק בין החילוניים לחרדים בעיר על פתיחת החנויות בשבת. תושבים חרדים התלוננו במשטרה כי עשרות מזוזות נעקרו מפתחי הבתים, ככל הנראה על ידי פעילים אנטי דתיים תושבי אשדוד.

המשטרה חוקרת האם מדובר בפשעה שנאה שמכוון כנגד הציבור החרדי, או שמא, מדובר בגל גניבות מקרי.

עסקנים באשדוד משערים כי הצעד נעשה נגד כוונתו של ראש העיר יחיאל לסרי לשמור על הסטטוס קוו ולא לאשר פתיחת חנויות בשבת בעיר .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.