תעודות הוקרה הוענקו למתנדבי זק"א תל אביב

התעודה הוענקה עם השלמת פרויקט שינוע הנפטרים לבדיקות הדמיה כתחליף לנתיחה

עם השלמת פרויקט השינוע שנועד לשמור על כבוד המת על פי כללי ההלכה, הוענקה תעודת הוקרה למתנדבי זק"א תל אביב בידי המכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר.
האירוע התקיים במסגרת אירוע שנתי שנערך במכון לקראת חג הפסח, ובמהלכו הוענקה תעודת ההוקרה למתנדבי זק"א תל אביב על מסירותם בפרויקט העברת הנפטרים לביצוע בדיקות הדמיה כתחליף לנתיחה שלאחר המוות.
לאחר שנים ארוכות שבהם לא היה בנמצא פתרון של ממש כתחליף במקרים רבים לנתיחה שלאחר המוות שאסורה על פי ההלכה, סוכם לפני כשנתיים על בדיקות הדמיה באמצעות CT אשר במקרים רבים ניתן להסתפק בהם. הייתה זו פריצת דרך היסטורית בתחום השמירה על כבוד המת וזאת לאחר פעילותם הרבה של מתנדבי זק"א. ואכן, לפני כשנתיים נכנס המכשיר לשימוש במתחם בית החולים אסף הרופא.
דא עקא שלא נמצא תקציב לשינוע הנפטרים למטרת הבדיקה, והיו אלו מתנדבי זק"א תל אביב ששינעו במהלך כל ימות אשנה, בהתנדבות, את הנפטרים לביצוע בדיקות ההדמיה, וזאת במטרה להביא לשמירה על כבוד המת, ואכן המספרים הוכיחו כי מספר נתיחות המתים ירדו בעשרות אחוזים לעומת שנים עברו.
באחרונה נכנס מכשיר הCT לשימוש במכון לרפואה משפטית באבו כביר וזאת כנוהל עבודה קבוע המאושר על ידי כל הגורמים כתחליף לנתיחה במקרים רבים, וכך לא יצטרכו לשנע את הגופות מן המכון לבית החולים אסף הרופא על מנת לבצע את הבדיקה.
עתה, עם השלמת המשימה, העניק מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' ארנון אפק ומנהל המכון לרפואה משפטית ד"ר חן קוגל את תעודת ההוקרה למתנדבים בראשותו של הגאון הרב יעקב רוז'ה, נציג הרבנות הראשית לישראל במכון ורבה של זק"א תל אביב, ואשר פיקד על המלאכה במשך שנתיים ימים ביחד עם שמואל קלמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.