תעלומה ברשת: מי משמיץ את חסידות בעלזא?

ברחוב החרדי תוהים מי הגורם שמפיץ את הידיעות וההכפשות נגד חסידות בעלזא וארגון רפואת החירום ״איחוד הצלה״ באשמת זלזול בחיי אדם אתמול בהפגנה וסירוב לטפל במפגין?

בהודעה כתובה שמופצת בשעות האחרונות ברחבי הרשת, תוקף גורם אנונימי, מתנדב חסיד בעלזא באיחוד הצלה, שסירב לטפל במפגין מהפלג הירושלמי שנפצע אתמול במהלך הפינוי המשטרתי בכניסה לעיר.

בהודעה שהופצה נכתב כך: "זעזוע עולמי. חובשי איחוד הצלה שכבר הוכיחו את חרדקיותם על גבול החילוניות, סירבו להעניק טיפול רפואי למפגין שנפצע מהשוטרים שנאלץ להמתין לחובשי מד"א שפינוהו לבתי החולים. חסידות בעלזא מתפרקת לחלוטין. ההתנכלות הבהמית הסדרתית של חסידי בעלזא למפגינים, מביאה את המסקנה הידועה: חסידות בעלזא שהיא מראשוני פורצי הגדר בכל נושא האקדמיות והמשטרה והישראליות, מתפרקת לחלוטין*

מקרה מזעזע שאירע במהלך ההפגנות, הוא פציעתו של אחד האברכים, אך למרבה התדהמה ואולי בעצם לא, כונני איחוד הצלה סירבו לגשת לטפל בו ולהושיט עזרה, והמפגין נאלץ להמתין עד להגעת כונן מד"א ופינויו לבית החולים. כן. אלו כונני איחוד הצלה שידועים בחרדקיותם המסרחת, וכבר התפרסם בעבר התחרות עם מד"א והזלזול בשל כך בהצלת חיים.

בשולי ההפגנה, שוב הגיעו קבוצת חסידי בעלזא להתגרות. בפעם הקודמת זה היה קרוב לביתם המקולקל, ירמיהו השמגר, שם הגיעו קבוצת מקולקלי בעלזא, והפליאו מכות רצח במוחים בני התורה היקרים. אבל היום הם טרחו להגיע עד לגשר המיתרים כדי להפגין ולטפל במפגינים. גם בבני ברק בשבוע שעבר בעת ההפגנות אחד השוטרים האכזריים ומעלילי הדם השפלים ביותר, התברר לבסוף איך לא – כחסיד בעלזא. אז אם מישהו לא הבין על מה המלחמה – שיבין. חסידות בעלזא היא אחת הדוגמאות מני רבות, להתפרקות שמתרחשת בהתקרבות לישראליות. שלא לדבר על גיוס לצבא. ד' ירחם. לשון ההודעה.

מיותר לציין שאין לדברים כל תיעוד וככל הנראה גם לא שחר. ומניסוח ההודעה לא ברור מה הן טענותיו של המפיץ, האם הוא מתכוון לחסיד בעלזא חובש בארגון כי הדבר לא מצוין או שהוא מנסה להכפיש בהודעה אחת שני ״ציפורים״.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מתייפייפים

  אצלנו החרדים יש את המתייפיפים. כשמגיע חילוני מפורסם לחבד או לבעלז הם מתגאים כאילו המשיח בא אליהם. ככה זה בהדלקת נרות חנוכה וככה זה בציון הקדוש של הרבי מחבד. גם בזמן הרב עובדיה שס התגאו יותר בחילוני שבא אליהם ולא חסכו בתמונות יותר מאשר כשגדול חרדי הגיע. ככה זה בחתונות של חכים שלנו ונציגינו בעירייה.
  מה שכתבתי זו רק טעימה. ככה מתנהגים אצלנו. זו הגלותיות שלנו.
  כמובן כל מה שכתבתי הוא מבלי להתייחס אם מה שכתבו נגד בעלזא היה או לא היה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב