תעלומה – חייל בטירונות נפטר בפתאומיות, בהודעה האחרונה ששלח כתב "נפלתי. לא לוקחים אותי לרופא"

טוראי דניאל וייסמן, בן 18 מבאר שבע, התגייס ביום ראשון האחרון לצה"ל, לאחר שהיה שוחר בבסיס הטכני של חיל האוויר בבאר שבע. אך באופן טראגי, יומיים לאחר גיוסו, ביום שלישי לפנות בוקר, נמצאה גופתו בבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה.

לילה קודם לכן, שלח וייסמן הודעת טקסט לאביו, שבה כתב לאביו שהוא מרגיש טוב. אך כמה שעות אחר כך, בסביבות השעה 5:00 לפנות בוקר קיבל אביו של וייסמן שיחת טלפון ממפקד הבסיס שהודיע לו על פטירת בנו.

לאחר שיחת הטלפון הנוראית, הבחין אביו של החייל, כי בנו שלח הודעת טקסט נוספת, כאשר ישן, ההודעה נשלחה בשעה 23:35 בלילה ובה נכתב על ידי בנו: "אבא תקח אותי, אני נפלתי ולא לוקחים אותי למרפאה. אני רוצה רופא".

המשפחה ששמרה את הודעת הטקסט, ולא הציגה אותה עד אתמול, ובשעה שהגיע מפקד בסיס בית הספר הטכני בחיפה לביתם בבאר שבע, כדי לנחמם, הראו לו אותה.

לטענתם, המפקד אמר להם שנסיבות המוות של בנם לא ידועות וכי אחד מחבריו שאל לשלומו של וייסמן, סמוך לשעה 22:00 בלילה והוא ציין כי הוא בסדר.

המשפחה זועמת וטוענת כי בצה"ל מנסים לטייח את הסיבה האמיתית לפטירת בנם, אתמול כאשר הגיעו לזהות את גופת בנם, ראתה דודתו של החייל, רופאה במקצועה, כי ידו הימנית הייתה מרוסקת והיא טוענת כי הדבר מעיד שהוא אכן מעד וייתכן שעקב הנפילה סבל מדימום פנימי.

המשפחה אומרת "מוכרים לנו סיפורים,הצבא מנסה לטייח את זה כי לא טיפלו בו כראוי. למפקד לא היו תשובות, וגם תחקיר ראשוני לא קיבלנו, גם הנייד שלו אצלם ואינם מוסרים לנו אותו".

דובר צה"ל מסר בתגובה לטענות הקשות "צה"ל משתתף בצער המשפחה ומלווה אותה מרגע ההודעה. סיבת המוות טרם נקבעה ונמצאת בחקירת מצ"ח".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה לא שולחים את קצין העיר האוכל חינם הזה מתי שצריכים אותו?
  בשביל זה משלמים לו משכורת, יופטבויומט !!!!!!!!!!!!!

  ג.נ. |
  הגב
 2. אלוהים אדירים . איזה לב אבן ? להודיע להורים על מות בנם בשיחת טלפון????????????????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מעניין אם הוא נפל או קפץ.. קשה להאמין שמישהו יתאבד אחרי יומיים בצבא והצבא אפילו לא מוכן להגיד מה קרה.. מוזר אם באמת מדובר בנפילה מגובה כזה גבוה אז איך לעזאזל הוא שלח הודעה לאביו…

  n |
  הגב