תעלומה: לאן נעלם משה גפני?

בעוד חבריו לסיעת 'דגל' בכנסת, מקלב ואשר, נלחמים על הגבעות בשביל נציגי 'דגל', תוקפים בתקשורת ובנאומים מושחזים, הבולדוזר הנצחי של דגל התורה – פשוט נעלם מהמערכה. טור

הבחירות לרשויות המקומיות נחשבות לסוערות במיוחד, בעיקר נוכח העובדה שהפילוג במגזר החרדי הלך וגדל, והמלחמה על כל קול רק החלה. ואם נפרט את המחנות, נבין שהמלחמה רק החלה, והליטאים, הספרדים והחסידים יתאבדו על כל קול במטרה לעקוף את היריבים הפוליטיים, שעד לפני רגע חלקו כסא ותקציב יחד.

אך אם צריך לשים דגש על הרגע ההיסטורי של המלחמה הזו, הוא ללא ספק הפירוד ביהדות התורה בירושלים: עיר הבירה של ישראל כמעט וזכתה בראש עיר משלנו, אך המחלוקות עשו את שלהן, והמפלגה הגדולה ביותר במועצת העיר התפרקה, ויצרה מצב שאגודת ישראל ודגל התורה נותרו חבולות ושסועות מהירי הפנימי שהתבצע בין הציבור האשכנזי.

למרות כל זאת, ישנה מפלגה אחת שחווה בימים אלה טלטלה עצומה, והיא המפלגה הליטאית 'דגל התורה', שנקרעת משורת המינויים השנויים במחלוקת, כדוגמת טלז סטון, דרך השינויים הבולטים בביתר ובירושלים, ועד ההפסד הצורם על הראשות בבית שמש והיד עוד על הדופק עם מה שמתרחש באלעד.

בכירים במפלגה טוענים שהם נמצאים במלחמה, מלחמה על כבוד ויוקרה שבה יפלו הרבה קורבנות, ובמלחמה כמו במלחמה צריך מנהיג חזק שיוביל את החיילים אל עבר הניצחון. אממה, שבדגל התורה לא מוצאים את המנהיג הותיק, שנדמה כאילו ירד למחתרת.

יושב ראש המפלגה, משה גפני, האיש הגדול שחווה על בשרו מערכות בחירות רבות ומכיר כל תכסיס פוליטי וכל תכנית מהפכנית שיודעת לסחוף אחריה את ההמון, נעלם מהשטח לחלוטין, ומשאיר אותו לשחקנים חדשים.

בשבועות האחרונים אנחנו עדים למחזה מהפכני ביותר: שני סגניו של גפני, חברי הכנסת של דגל התורה אורי מקלב ויעקב אשר, מכתתים את רגליהם מעיר לעיר, מראיון לראיון ומאולפן לאולפן, ומחריפים אמירות מיום ליום נגד הסיעות האשכנזיות האחיות, על מנת להשאיר את צבא המפלגה חזק ויציב. בינתיים הם עושים זאת בצורה טובה, אך לא בטוח שהחיסרון של המנהיג, יאפשר להם לעשות זאת עד הסוף.

קולו הנחרץ של גפני, שיודע להשתיק את בכירי הפוליטיקאים בישראל ברגע אחד – פשוט נדם. כישרונו הגדול לסחוף את האלפים נעלם, ובדגל התורה חוששים שהפצע הקטן יגדל ויגרום להתרסקות גדולה בתוצאות האמת של הבחירות לרשויות המקומיות. נכון, פה ושם תראו אותו נואם באיזה מטה 'דגל' מרוחק, אבל כמי שכפאו שד, בלי הלהט המוכר של גפני. יתירה מכך: את הראיונות הלוחמניים נגד 'שלומי אמונים' ו'אגודת ישראל', בערוצים והאתרים השונים, הוא מותיר לחלוטין לחבריו לסיעה. ממנו לא שומעים מילה כמעט, בטח לא עם האש בה התראיינו השבוע מקלב ואשר.

וכעת לשאלה שבטח שאלתם את עצמכם: לאן ומדוע נעלם גפני? ובכן, לשאלה הזו יש כמה תשובות שמגיעות מבכירי המפלגה, אך את מרביתן אנחנו נשמור במערכת, מפאת כבודם של גדולי ישראל, וכמובן בשל הסלידה בהתעסקות הצהובה מידיי בניואנסים הקטנים שבחצרות וההתפלגויות השונות. אך בודאי שאי אפשר להתעלם מכך לחלוטין, ולכן נסביר שעל פי בכירים במפלגה, ככל הנראה נוצר כעת מצב לא נוח, בלשון המעטה, שאינו מאפשר חופש פעולה לבולדוזר הגדול, ולכן הוא החליט לקחת צעד אחורה, אך לא לזמן רב. לטענת אותם בכירים החיסרון כבר מורגש, והפלאפון של גפני לא מפסיק לצלצל, בבקשה לצאת אל קהל יראי ה' ולהלהיב אותם עד לניצחון המיוחל, בתקווה שהרכבת לא תיסע כבר מהרציף וכבר יהיה מאוחר מדיי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. משה ליאון מועמד הליטאים לראשות עירית ירושלים הכריז היום כי אם הוא יהיה ראש העיר מצעד התועבה יתקיים בירושלים ועל הגאון ר' חיים קנייבסקי שליט"א להשלים עם זה, דהיינו נכדו הטפש יענקושי קנייבסקי עתיד אדם ליתן דין לפני המקום, לעתיד לבא. יענקושי- דַּע, מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ, וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין...

  משה ליאון מועמד הליטאים לראשות עירית ירושלים הכריז היום כי אם הוא יהיה ראש העיר מצעד התועבה יתקיים בירושלים ועל הגאון ר' חיים קנייבסקי שליט"א להשלים עם זה, דהיינו נכדו הטפש יענקושי קנייבסקי עתיד אדם ליתן דין לפני המקום, לעתיד לבא. יענקושי- דַּע, מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ, וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אתר לא מעודכן

  אתמול בביתר גפני נאם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב