תעלומת הרב ברלנד: התביעה בהולנד: "לא יודעים לאן הוא נעלם"

לאן נעלם הרב ברלנד? כמה ימים לאחר שניתק קשר עם מקורביו, התביעה בהולנד מודיעה לראשונה, "אנו לא יודעים היכן נמצא הרב אליעזר ברלנד", שוטרים הולנדים פשטו על בית המדרש ופתחו בחיפושים אחריו – מקורביו מודים: "הרב עזב את הולנד"

לאן נעלם הרב ברלנד? כמה ימים לאחר שניתק קשר עם  מקורביו, התביעה בהולנד מודיעה לראשונה, "אנו  לא יודעים היכן נמצא הרב אליעזר ברלנד".

"על הרב ליצור קשר עם המשטרה עד מחר, יום שלישי. אז נדע האם הוא ברח מהמדינה או לא". מסרו.

על פי הדיווח של הכתב מני גירא בקול החרדי, שוטרים הולנדיים הגיעו הבוקר לחפש את הרב ברלנד, לאחר שלא התייצב כנדרש. עוד דווח כי בידי הרשויות הופקדו ערבויות של עשרות אלפי יורו.

במהלך היממה האחרונה, מקורביו הפריחו לחלל האוויר בורסת שמות של מדינות עולם שלישי לשם" נמלט", בהם:וונצואלה, גואטמלה, וגם ברזיל.

אתמול העביר הרב ברלנד מסר באמצעות מקורביו, שמורה לכל חסידיו ששוהים בהולנד לעזוב את המקום בתוך יממה. "הוא ביקש  שיחזרו לישראל או שיעזבו לאומן", אמר מקורב לרב לוואלה חדשות ואישר לראשונה כי עזב את הולנד.

הערכה היא כי הרב ברלנד נמלט ברכב ומשם עבר למסע נדודים באירופה, ולאחר מכן נמלט למדינה שלה אין הסכם הסגרה עם ישראל.

ביום שישי יצר קשר הרב ברלנד עם רעייתו והודיע לה כי יצא את הולנד, מאז נעלמו עקבותיו.

כזכור, בית המשפט העליון בהולנד החליט להסגיר את הרב ברלנד לישראל, אך לאור ההתפתחויות – החלטת בית המשפט על ההסגרה תהפוך ללא רלוונטית.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סוף סוף אחד שמדבר לעניין ולא משמיץ רבנים קדושים כמו איזה חילוני

  חרדי אמיתי |
  הגב
 2. איזה בושה למדינת ישראל, במקום להתעסק עם הטרור הערבי, הם מתעסקים ורודפים אחרי הצדיק יסוד עולם מגדולי הדור, הרב ברלנד שליט"א, עלילת דם, בגדר של שנאת ע"ה לתלמיד חכם כמ"ש בחז"ל, "גדולה שנאה ששונאים עמי הארץ לתלמידי חכמים משנאה ששונאים עכו"ם לישראל" (פסחים, מט ע"ב) ושם אומר רבי עקיבא שכשהיה 'עם הארץ' אמר: "מי ייתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור", לא ככלב! אלא כחמור! ללא שום הנאה! רק להזיק! מה שרואים גם בזמנינו כך אצל הציונים האפיקורסים. השנאה הקשה ביותר היא בגלל הקנאה, כי מול האמת קשה להתמודד. כל ע"ה יודע שהאמת היא אצל הת"ח, וקשה לו להכחיש, אז מתבטא בשנאה, והוא כביכול מנסה למצוא בת"ח את הפירצה כדי לקרוא תיגר עליו. הגמרא (פסחים מט:) לא ישא בת עמי הארץ מפני שהן שקץ, ונשותיהן שרץ, ועל בנותיהן הוא אומר (דברים כז, כא) ארור שוכב עם כל בהמה וגו' ודו"ק.

  בושה וחרפה למדינת ישראל הרשעים המשומדים והרוצחים, שבמקום לעצור את הטרור הערבי, מתעסקת ומבזבזת משאבים ואנרגיות יקרות לרדוף יהודי מבוגר על לא עוול בכפו כלל וכלל, אבל באמת אין כל כך פליאה, זה מדינה שראש ממשלתה ורבה הראשי נכנסים לכלא, ושר הכלכלה בוגר הכלא, מה פליאה על החלפת סדרי העדיפויות? פשוט מאוד מדינה של עולם שלישי… אני בטוח שהרב זכאי לגמרי, אין לי ספק בכך, כמו עובדה שההאשמות נגד הרב פינטו לאט לאט מתבררות כלא נכונות, והעובדות מדברות בעד עצמן, עצוב מאוד שככה רב גדול בישראל צריך לברוח כך מכת הציונים הארורים ימ"ח, ברור לי כשמש שהציונים חשודים שירדפו אחריו להרגו ח"ו. זה מזכיר לי בדיוק הרדיפות של פלג הבניברקי המשומדים מזרע עמלק, נגד מרן הגאון רבי שמואל אוירבך שליט"א. העיקר לא לפחד כלל לומר האמת.

  הם לא חייבים לדעת לאן הוא נעלם. הפח נשבר ואנחנו נמלטנו … ד' ית' יהיה בעזרו של צדיק יסוד עולם. לא נותר לנו אלא להתפלל שיאלו הימים יהפוכו לששון ושמחה והאמת והשלום אהבו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • לפני כשנה וחצי מקורבי הרב נפגשו עם צוות החקירה ביאחב"ל ועמדו לפני הסכם שהרב ברלנד שליט"א יחזור בדרך כבוד, ויחקר בביתו באופן מכובד הראוי לרב ולא יעצר בנתב"ג. כבר עמדו לחתום על ההסכם ואז הרשע שאין לו חלק לעולם הבא, אפרים ברכה שר"י שחילל שם שמים, קם וצעק "אותי לא מעניין רב לא רב, אין בשבילי שום הבדל בין רב לבין כל אזרח רגיל, אני מביא אותו באזיקים" מי שהיה ראש היאחב"ל בזמן שתפרו את העלילה לרב אליעזר ברלנד היה מנשה ארביב. הרב ברלנד יצא מהארץ בתאריך י"ג אדר תשע"ג. שנה בדיוק לאחר מכן בתאריך י"ג אדר תשע"ד, מנשה ארביב התפטר מתפקידו. אתמול בתאריך י"ח תמוז אפרים ברכה שלח יד בנפשו, ובזה האשמה תלויה בצוארו של הרשע אפרים ברכה שם רשעים ירקב, שהוא זה שהתעקש מהתחלה והורה לעצור את הרב ולשים עליו אזיקים לפני חקירה ומשפט, ומי יודע עוד איזה חלק היה לו ברדיפת הרב ברלנד בשנתיים האחרונות. הרב ברלנד התבטא על רודפיו: "אני מוחל להם ומתפלל שלא יענשו ויעשו תשובה, אבל משמים לא ימחלו להם והם יענשו על חילול השם הנורא שהם גרמו". וכך מגלגלין חובה על ידי חייב, מדה נגד מדה, ואותם קציני משטרה שפגעו ברב אליעזר ברלנד, הם גם אלה שפגעו ברב יאשיהו פינטו שליט"א, ומשמים תבעו את עלבון הצדיקים. וזה אפשר לראות בחוש. הם לא חייבים לדעת לאן הוא נעלם.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב