בני ברק על גלגלים: "עשרות מליונים חזרו, יותר מ-400 אברכים נפלו בפח"

יממה לאחר חשיפת הפרשה, פרטים נוספים הולכים ומצטברים על היקף הפרשה שמטלטלת את הציבור החרדי. בפרשה הסתבך איש עסקים חרדי קרוב משפחתו של אחד מגדולי ישראל. יממה לאחר חשיפת הפרשה, פרטים נוספים הולכים ומצטברים על היקף הפרשה שמטלטלת את הציבור החרדי. בפרשה הסתבך איש עסקים חרדי קרוב משפחתו של אחד מגדולי ישראל וברח לחו"ל, לחבריו סימס: "מצטער על הנזק שגרמתי, חשבתי להמשיך להילחם, אבל בעצת חברים קרובים אני נאלץ לעבור לגור בארץ אחרת".

פרשיית פשיטת הרגל שמסעירה את בני ברק: יממה לאחר חשיפת הפרשה, פרטים נוספים הולכים ומצטברים על היקף הפרשה שמטלטלת את הציבור החרדי.

מדובר באיש העסקים יעקב דומב מבני ברק בוגר ישיבה חרדית מפורסמת המחזיק בבעלותו ניכיון צ'קים  נמלט, כשהוא מותיר אחריו חובות עתק בשווי מיליוני שקלים .

לקוקר נודע כי בפרשה מעורב  חרדי נוסף; בן משפחתו בוגר ישיבת חרדית תושב בני ברק,  אשר לו יש קרבה משפחתית לאחד מגדולי ישראל.

ידידים שמכירים את האיש סיפרו ל'קוקר' כי  כל הש'יקים שחזרו רשומים על שמו, "מדובר באברך מחושב וחכם, הוא בטח בקרוב משפחתו ולא שיער לעצמו שבבוא העת הוא עשוי להיקלע לפרשה בהיקף כה גדול, עתה הוא עשוי אף הוא להסתבך בפרשה",  מספרים גורמים יודעי דבר המעורים בפרשה.

בהודעה ששיגר לחבריו לפנות בוקר, כתב דומב: "אני מצטער על כל מה שקרה, אין לי פנים להראות את עצמי בפני אף אחד, גרמתי לרבים מכם צער גדול שאני לא יכול לתאר".

דומב כתב עוד: "אני מצטער על כל נזק שגרמתי לכל אחד מכם ומקווה שתמצאו את המקום לסלוח לי, חשבתי להמשיך ולהילחם אבל בעצת חברים קרובים אני נאלץ לעבור לגור בארץ אחרת".

עורך הדין רענן גל שנמצא בקשר עם האברכים שאיבדו כספים רבים מספר בראיון על הפרשה שבה הסתבכו עשרות חרדים, "מקוים לטוב, הפרשה היא ענקית בהיקף חסר תקדים, מעל 400 אברכים נפלו. חלקם נפלו בכסף מזומן, להם אין סיכוי להציל משהו. חלק נוסף הביאו צ'קים שניתן לבטל. אתמול הגיעו אליי עוד קבוצת אברכים להתלונן, זה עוקץ ענק". הוא מגלה.

"אני מייצג את הנפגע הסופי", מספר גל ומוסיף,  "היו כמה אנשים שאו שרקחו מזימה או שבשוגג, נתנו לו כסף בתמורה לרווח חודשי, את הכספים האלו הם לא יקבלו יותר", הוא קובע.

עורך הדין מפרט בראיון את נסיבות התסבוכת הכלכלית, "הבעיה היותר חמורה זה אנשים שעשו החלפת צ'יקים צ'יק דחוי בעד צ'יק דחוי, הוא פיתה את המסכן שלא יחשוש כי הוא בעל שם וגביר, ואותו פלוני נתן את הצ'יק לאיזה קבוצה, ועכשיו אותו פלוני צריך לשלם את הכסף לאותו צ'יינג".

על איש העסקים החרדי שנמלט הוא אומר: "עוד לא יודעים אם הוא נעלם או לא, אבל יהיה קשה לאתר אותו".

לסיום הוא שב ומזהיר את ציבור האברכים לבל יתפתו ליטול הלוואות ולהיכנס להרפתקאות כלכליות מן הסוג הנ"ל,  "יש כל מיני מוסדות פיננסים, שהציבור יזהר לא להתעסק עם הריביות הללו, 5 אחוז או יותר, כי הם מזמינים צרות".

לאנשים שחוששים ורוצים לדבר אפשר לתאם עם מנהלת המשרד: 0546684646.

עורך דינו של דומב אלקנה בישיץ אומר היום: "לא מדובר בעוקץ. לציבור החרדי קשה להתפרנס ולכן משקיעים בצ'ינג' עם סיכון גבוה לנפילה. חרב עליו עולמו. לא יודע איפה הוא נמצא בגלובוס. לא נראה לי שיצליח להחזיר".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

כפי שפרסמנו אמש, איש עסקים בני ברק המחזיק בבעלותו ניכיון צ'קים בה מעורבים עשרות חרדים ביניהם בעלי ומנהלי מוסדות ואברכים רבים שהשקיעו את כספם, וכעת, ספק אם יקבלו אותו חזרה.

העסקן, נמלט, כשהוא מותיר אחריו חובות עתק בשווי מיליוני שקלים.

על פי מקורבים לפרשה, נראה כרגע כי הוא נמלט בשל החובות הגדולים בהם הוא שרוי, ומוסיפים כי העסקן הותיר אחריו חובות רבים, ומשפחות רבות שנתנו בו את אמונם הוכו בהלם לאחר שנודע להם כי נמלט.

אנשים שנעקצו מאשימים את העסקן במעורבות בתרגיל פירמידה מבריק, במסגרתו הוא שכנע את משקיעים להזרים מאות מיליוני שקלים תמורת ריבית נמוכה עד שבאחרונה גילו מספר אישים שבאו לפדות צ'קים שקיבלו עבור כספם כי הצ'קים החלו לחזור.

גורמים המעורבים בפרשה אומרים ל'קוקר' כי בימים הקרובים יתאגדו החלפנים ויפנו באמצעות עורך דין להוצאה לפועל, בבקשה להטיל עיקול על חשבונו של אותו עסקן. לדברי החלפנים, מדובר במקרה שגרם להם עוגמת נפש קשה כשבחרו לתת בעסקן את אמונם.

לדבריהם, בהוצאה לפועל יחליטו ככה"נ באופן סופי לחלט את חשבונו של העסקן, אולם מדובר רק בחלק קטן מהסכום הענק שהיה חלק מהעוקץ הגדול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.