תעלומת היעלמותו של פוטין: הפתרון מתקרב?

לאחר הדיווחים הסותרים על מצבו, ולאחר שבאוקראינה חגגו את "מותו", צפוי נשיא רוסיה להיפגש היום עם נשיא קירגיזסטן – ובכך להפריך את השמועות על מותו או מחלתו

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שלא הופיע בציבור כבר 10 ימים צפוי להיפגש היום (ב') לעיני המצלמות עם נשיא קירגיזסטן – ובכך להפריך את השמועות על מותו או מחלתו. דובר הקרמלין, שהכחיש באופן רצוף את הדיווחים על מחלה פתאומית של המנהיג הרוסי, הודיע כי הפגישה תיערך כמתוכנן.

מאז ה-5 במרס בוטלו כל הופעותיו הפומביות של פוטין בן ה-62, בהן פגישות עם מנהיגי קזחסטן ובלרוס: בקרמלין טענו כי פוטין "עובד כרגיל", אך בארצו וברחבי אירופה נפוצו שמועות רבות על מצבו – ביניהן דיווחים כי בת זוגו ילדה ורמיזות להתדרדרות במצבו הרפואי. הפגישה היום בסנט פטרסבורג צפויה לפזר מעט מערפל הקרב ששורר סביב המנהיג.

אמש דווח בעיתון אוסטרי כי אורתופד מומחה מווינה נקרא למוסקווה על מנת לטפל בנשיא רוסיה, הסובל מבעיות גב.

באוקראינה חגגו את "מות" פוטין

אמש שודר בטלויזיה הרוסית ריאיון שהוקלט מראש עם פוטין, ובו אמר כי רוסיה הייתה נכונה להשתמש ביכולותיה הגרעיניות כדי להבטיח את סיפוח חצי האי קרים במהלך המלחמה באוקראינה – אך לא נאלצה לעשות זאת. לא דווח מתי הוקלט הריאיון, ועל כן השמועות הטורדניות לא נגוזו.

באוקראינה השכנה-יריבה הפגינו פעילים רבים סמוך לשגרירות הרוסית, ואף הקימו "קבר" מדומה עם תמונתו של פוטין. חלק מהמפגינים פתחו בקבוקי שמפניה והתיזו אותם על המצבה, בזמן שאחרים הניחו זרים ובקבוקי וודקה לצד האנדרטה המאולתרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.