האם המשטרה מפחדת מהעריקים החרדים?

האם המשטרה מעדיפה להימנע מתקריות עם העריקים החרדים? בשבוע האחרון התגרו מספר מפגינים בשוטרים במהלך הליך מעצר והכריזו על כך שהם "עריקים" – אך למרות שהודיעו על כך למשטרה – הם שוחררו כעבור זמן. במשטרה לא מתרגשים: "לא מפחדים מהפגנות"

האם המשטרה מעדיפה להימנע מתקריות עם העריקים החרדים? בשבוע האחרון התגרו מספר מפגינים בשוטרים במהלך הליך מעצר והכריזו על כך שהם "עריקים" – אך למרות שהודיעו על כך למשטרה – הם שוחררו כעבור זמן.

בשבוע שעבר התקיימה הפגנה נגד אחד "הציידים" בבית שמש, בתום ההפגנה נעצרו שמונה אברכים. בהם עריק בשם ר'. אותו ר'. הציג את זהותו לידי השוטרים, אך כלל לא עוכב. לטענת העצור, "לאחר חצי שעה בחדר החקירות, נכנס לחדר קצין משטרה ושאל מי זה ר', כעבור כמה דקות שוחרר ר' בלי חתימה, בלי צילומים, ובלי ערבויות, בעוד ששבעת האברכים הנותרים קיבלו קנס על תנאי המסתכם בסך 3000 ₪ .

סיפור נוסף שאירע בסוף השבוע בבית שמש והגיע לידי 'קוקר', מלמד על המגמה מצד המשטרה או הרשויות הצבאיות, להרגיע את הרוחות ולא להיגרר להפגנות שיציתו את הרחוב. אברך שהגיע בערב שבת לרמת בית שמש, לא מצא חנייה, והחנה את רכבו במקום שאסור לחנות ועוד מול מספר רכבים. במוצ"ש התקשרו שכנים למשטרה והתלוננו, למקום הגיע ניידת משטרה, השוטר שבדק את הת.ז. שלו גילה לתדהמתו שהנהג של הרכב "עריק", לטענת האיש, "השוטר שוחח עם איש בכיר במשטרה, ושאל אותו, "האם לעצור אותו"?, בתום האירוע, העריק החרדי לא נעצר ואף לא קיבל דו"ח.
.
גורם במשטרה אמרו לנו בתגובה כי "המשטרה הצבאית היא הסמכות האחראית בנידון וכי זה שהם אמרו "עוד לא אומר כלום". עוד הוסיף הגורם, כי "המשטרה אינה חוששת מהפגנות בבית שמש וכל הפגנות מן הסוג הנ"ל כלל לא מרתיעות אותה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.