"תעשו טובה ותנו לעניין לעבור בשקט"

חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס מגיב הבוקר בראיון לרדיו' קול ברמה' על חשיפת א'קטואליק' וטוען כי הח"כים החרדים יעשו הכל למזער את הדרישות של משרד הביטחון

כמה שעות לאחר חשיפת 'אקטואליק' על כך שהתקנות החדשות של הגיוס יעלו היום לדיון במסגרת ההסדרה שתאושר בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת – חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס מגיב הבוקר בראיון לרדיו' קול ברמה' על החשיפה וטוען כי הח"כים החרדים יעשו הכל למזער את הדרישות של משרד הביטחון.

קודם לכן עלה לשידור עו״ד אורי ציפורי שמייצג את איגוד הכוללים הקטנים, והסביר את התקנות החדשות בראיון  לזיגמן ב׳קול ברמה'. "התקנות הגיוס החדשות  נועדו להקשיח את התנאים בכדי להגדיל  את מספר התלמידים שיהיה אפשר להרחיב את מספר המתגייסים", הוא מתריע. " התקנות קובעות מספר מינימלי של בחורים ״דחויי שירות״ שצריכים להיות בכל ישיבה או כולל", הוא הסביר, "במקביל, גיל הפטור יורד מ-32 לגיל 24 ונוצר מצב שישיבות ובעיקר כוללים עם רוב בחורים מבוגרים, לא יעמדו בקריטריונים".

ח״כ מנחם אליעזר מוזס הגיב לטענות בשידור ואמר: "בשעה הקרובה אנחנו מתחילים דיון בוועדת חוץ ובטחון בנושא, יש נושאים דרקונים שאנו הולכים לשבת על זה, ואנו מקווים שנשב ונסכים  עם היו"ר דיכטר על התקנות השנויות במחלוקת. יש לי עניין שזה יהיה מושלם, וגם אנחנו צריכים לבוא בצורה מושכלת ומחושבת שלא ניפול בבג"ץ".

מוזס הגיב על שתיקת הח"כים החרדים בעניין: "לא צריכים לשמוע את קולנו, אנו מטפלים בכל סעיף ובכל פרט, תעשו טובה לעולם הישיבות ותנו לעניין לעבור בשקט".

מוזס הבהיר כי אם לא יגיעו להסכמות הבוקר, הם יגיעו להסכמות עד סוף מושב הקיץ במטרה להביא משהו מוסכם.

כזכור, בפניה דחופה של ראש איחוד הכוללים שלמה רוזנקרנץ הוא פונה למנהיגי הציבור לפעול למניעת אישור התקנות מחר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת ומסביר כי הסכנה היא בפרט לבעלי תשובה וכוללים קטנים.

בנוסף יש השלכות מרחיקות לכת על תלמידי הישיבות, לטוב ולמוטב, בין היתר לאלו הלומדים בכוללים קטנים או בכוללים שמספר דחויי השירות בו נמוך.

הוא מוסיף כי ״הטענה לפיה הצורך הדחוף באישור התקנות נובע מן העובדה שללא אישורן לא ניתן לקבל הכרה עבור ישיבות חדשות, מתאיינת, לאור העובדה, שבמקביל, עם אישורן של התקנות החדשות, יאבדו באחת מאות כוללים את הכרתם, מה שיוביל אוטומטית, בהמשך הדרך, להסרת מעמדם כ'בן ישיבה' של אלפי אברכים צעירים, ומאי חזית דדמא דילהו סומקא טפי…״ האם דמם של בני הישיבות הרגילות סמוק יותר משלהם.

 

רוזנקרנץ מציין כי עו"ד ציפורי קובע בחוות דעת כי ישנם דרכים משפטיות חילופיות לטיפול בבעית הישיבות החדשות וחותם את המכתב בחרדה ובדאגה לכבודה של תורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.