תפנית במירוץ: הבית היהודי יסגור עם ברקוביץ

הבוקר מדווח 'ישראל היום' כי הציונות הדתית הולכת לסגור דיל עם המועמד המוביל עופר ברקוביץ שיטרוף את הקלפים. אחד המניעים של הבית היהודי לתמוך בברקו ולא בליאון הוא אביגדור ליברמן – יריבו המר של נפתלי בנט

תפנית בעלילה? אם עד עתה היה נדמה כי משה ליאון צוחק כל הדרך אל הסיבוב השני, הבוקר מדווח 'ישראל היום' כי הציונות הדתית הולכת לסגור דיל עם המועמד המוביל עופר ברקוביץ שיטרוף את הקלפים. על פי ההסכם המתגבש, הבית היהודי יקבל את תפקיד סגן ראש העיר וכן יקבלו לידיהם את תיק מזרח ירושלים אם ברקוביץ ייבחר.

אחד המניעים של הבית היהודי לתמוך בברקו ולא בליאון הוא אביגדור ליברמן – יריבו המר של נפתלי בנט. גורם בבית היהודי אמר ליהודה שלזינגר "בישראל היום": "בנט חוזר הלילה מארה"ב ואנחנו כנראה לקראת חתימה, שתתרחש כבר ביום ראשון. נקבל עמדה מכרעת בכל סוגיית מזרח העיר. אנחנו רואים זאת כמימוש הריבונות".

לדבריו, "ליאון השקיע 7 מיליון שקלים בקמפיין והביא 5,000 קולות. את השאר החרדים הביאו לו. הציונות הדתית היא 22% מהאוכלוסייה היהודית בבירה, בערך 40 אלף קולות. החבירה של הציונות הדתית דווקא לברקוביץ עשויה להיות מה שיכריע את הבחירות".

"זה לא סוד שליברמן הוא סדין אדום", מודה אותו גורם לישראל היום.

ברקוביץ התראיין אמש לרדיו "קול ברמה" והודה כי הוא מקווה לקבל את תמיכת החרדים. "אני מגיע עם גישה הגונה לתושבים ולא כ'דיל' שמעל לתושבים. יש תושבים חרדים שלא רוצים לראות את העיר מנוהלת בקומבינה. רוצים לראות ראש עיר שמחויב לתושבים, בלי אינטרסים שונים. זה אני".

גם יוסי דייטש מחשב כעת מסלול מחדש. דייטש אמר: "גם ליאון וגם ברקוביץ פנו אלינו כדי שנתמוך בהם. מה שגדולי ישראל יחליטו, נעשה. אני מאמין שההחלטה תתפרסם ביום ראשון או בשני".

יש לציין כי בציבור החסידי יש זעם על הציבור הליטאי ותחושת הנקם עשויה להוביל את חסידות גור לתמוך בברקוביץ.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איני מביע כאן דיעה בעד מי אני, זה גדולי התורה כבר יכריעו, חובתנו להציל את הדורות הבאים, ורק על ידי הסבר שמניח את הדעת יוכלו לעשות זאת.... בסופו של דבר בודאי ישמעו את דעת הנציגים, מקוה מאוד שהם יציגו את הדברים נכון, לא כמו שיענקושי מציג ברח' רשב"ם עם שקרים וכו'... וההחלטה שתתקבל תהיה בלי שיקולים זרים למצבים כאלו.

  .
  בחירה בליאון פירושו כי מושחתים אנשי עולם התחתון כמו ליברמן וכו' ואף גרוע מכך הם אלו שישלטו עליו, ולא אופתע אם הוא יסיים את כהונתו בבית סוהר ח"ו כמו אולמרט, העכזרים דרעי וגפני רחוקים הם מאוד מיושר ונאמנות, הם סמל השחיתות בדורנו, במיוחד הגנב דרעי שמתמודד עתה עם חקירה קשה וכתב אישום קרוב, ועל גפני חבל לכתוב…. הוא יותר גרוע מכולם…

  מאידך בחירה בברקוביץ מדובר במי שהוא ממש סמל החילוניות, מי שמצהיר כי הוא ישתדל לחלן את העיר, שגם זה לא טוב לתושבי ירושלים.

  ובכל זאת מה ההבדל ביניהם, ליאון שישרת את השחיתות אין לנו את הכח לעצור את מעשיו, מפני שהחרדים משרתים כאן את השחיתות, דגל התורה וש"ס הם הגב של השחיתות!!!!! ואילו ברקוביץ הזקוק לרוב, והחרדים הכניסו רוב מוחלט בעיריה, כי בלעדיהם אי אפשר להעביר החלטות, יוכלו למנוע ממנו החלטות שהיה רוצה בהן. ברקוביץ חייב להתחייב לחרדים על סטטוס קוו כמו שאחרים עשו לפניו, ואולי ככה להעביר את חמשת השנים הקרובות מבלי שעיר הקודש תיפגע רוחנית לגמרי.

  איני מביע כאן דיעה בעד מי אני, זה גדולי התורה כבר יכריעו, בסופו של דבר בודאי ישמעו את דעת הנציגים, מקוה מאוד שהם יציגו את הדברים נכון, לא כמו שיענקושי מציג ברח' רשב"ם עם שקרים וכו'… וההחלטה שתתקבל תהיה בלי שיקולים זרים למצבים כאלו.

  גם אבקש מנציגי הציבור: תפסיקו לשקר להונות ולרמות את הציבור, דברו רק האמת כמות שהוא, צריך לשבור אחת ולתמיד את השקר הזה. השקר הזה לא דבר חדש, זה לא התחיל אתמול ולא שלשום, יותר משלשים שנה לפחות או יותר שאנו סובלים מכך בא"י.

  כעת כבר לא צריך להיות עילוי לדעת שהפליטיקה 100% שקר… ועכשיו כולם כבר מודים ואומרים שמרן הגאון הצדיק הגדול ר' שמואל אוירבאך זצוק"ל חסר לנו בימים אלו, ובפרט לעזור לנו להחליט את האמת.

  ישנם מי שמבקשים לרמות את הציבור כי מדובר ב'ועשית ככל אשר יורוך' אז נפקח את עיני מי שצריך, אין כאן 'כל אשר יורוך' גם בלי כל אשר יורוך הם היו נאבקים למען מפלגתם, לא לשם שמים בכלל. לדוגמא: במשך שנים למדנו מגדולי דורנו כי בחירת אשה לראשות ממשלה ולראשות העיר מהווה סכנה, הם הביאו הרבה ראיות מדוע דבר כזה עלול להמיט על העיר ועל המדינה צרות רבות ורעות, ובין היתר שמענו גם מר' חיים קנייבסקי שהביע דעתו כי הדבר אסור בתכלית האיסור וכי יש למנוע זאת.

  והנה בחיפה, היכן שייצר הנקמה באגודת ישראל עבד שעות נוספות היכן שלמשה גפני ויענקושי היה ענין אישי לפגוע ביענקל ליצמן ואחרים. הוא הביא אישור מר' חיים קנייבסקי {היינו ממנהיג הדור החדש יענקושי} כי אפשר לעבוד למען אשה חילונית הלבושה בחציפות לראשות העיר, ועד כדי כך שר' חיים בכבודו ובעצמו הגיע לעיר ע"י יענקושי לעודד להצביע למען אשה חילונית פרוצה שמבחינה דתית ויהודית היא חצופה ממש מי שנוהגת בדרך שמכשיל את הרבים ולא שמענו הסבר עד לרגע זה מה נשתנה בכל השנים שזה היה אסור ואילו עתה לצורך פוליטיקה זה הפך להיות מותר. ולא שמענו הסבר אפילו הכי קטן מר' חיים קנייבסקי או ממי מוסמך מטעמו להתיר את המעשים הללו, מדוע מותר היה להוביל למערכה כזו שתפגע בקדושת ישראל ועל כולם בחינוך החרדי. ואין פוצה פה ומדבר!!!! חובתנו להציל את הדורות הבאים, ורק על ידי הסבר שמניח את הדעת יוכלו לעשות זאת.

  חובתנו להציל את הדורות הבאים, ורק על ידי הסבר יוכלו לעשות זאת. |
  הגב
 2. "יהודי חרדי לא מצביע" ו"תורתנו הקדושה אוסרת להשתתף בבחירות" זה פשוט במקומות כמו מאה שערים, בית שמש, אנשי מעשה, ויראי השם וכו' - אין בחירות לעולם ועד במדינת ישראל, ו"ש"ס ודגל התורה [יענקושי שר"י] מסיתים ומדיחים".

  .
  "יהודי לא מצביע" ו"תורתנו הקדושה אוסרת להשתתף בבחירות" זה פשוט במקומות כמו מאה שערים, בית שמש, אנשי מעשה, ויראי השם וכו' – אין בחירות לעולם ועד במדינת ישראל, ו"ש"ס ודגל התורה [יענקושי שר"י] מסיתים ומדיחים".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עידן חדש בציבור החרדי - ברוך המקדש שמו ברבים‎ - יוסי דייטש מגלה שאלפי חסידים קדושים יראים ושלמים היחליטו להפסיק ללכת לבחירות בתורת קנאות - ברוך המקדש שמו ברבים. אמן!!!‎

  עידן חדש בציבור החרדי – ברוך המקדש שמו ברבים‎ – יוסי דייטש מגלה שאלפי חסידים קדושים יראים ושלמים היחליטו להפסיק ללכת לבחירות בתורת קנאות – ברוך המקדש שמו ברבים. אמן!!!‎

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב