תפנית במירוץ. הרב אליהו התברך אצל הגראי"ל והגר"ח (גלריה)

הקרב על רבנות ירושלים מקבל תפנית נוספת. הרב שמואל אליהו התברך אצל הגראי"ל והגר"ח. האם 'דגל' ישתפו פעולה עם הדיל החדש? הפרטים בפנים

ביום שלישי הקרוב ייפתחו הקלפיות במועצת עיריית ירושלים אז יוכרע מי יהיו הרבנים הראשים לירושלים. עד לרגע האמת הכול יכול להתהפך, אך הדיל הנרקם כעת על ידי גורמים חרדים בעיקר מ'יהדות התורה' הוא תמיכה חרדית ברב שמואל אליהו תמורת קולות נציגיו בגוף הבוחר עבור הרב משה חיים לאו.

ב'דגל התורה' שעד כה היה נראה כי יתמכו ברב אליהו שלזינגר נראה כעת כי נוטים לשתף פעולה עם הדיל ולתמוך ברב שמואל אליהו מול הרב משה חיים לאו.

 

בשעות הצהריים נכנס הגאון רבי שמואל אליהו להתברך במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן מה שמסמל ככל הנראה את תמיכת 'דגל התורה' ברב אליהו לרב הספרדי בירושלים.

 

הרב אליהו נכנס לאחר מכן להתברך במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי שאמר לו: "מה שר' אהרן לייב אומר זה מה שצריך לעשות שיהיה ברכה והצלחה ושנה טובה".IMG-20141017-WA0158 IMG-20141017-WA0154 IMG-20141017-WA0153

 

מלבד יהדות התורה, ש"ס קפצה אף היא על מועמדותו של אליהו, בעוד הרב שמואל אליהו מהימין החרד"לי, מאומץ בחום על ידי החרדים, מאומץ הרב שלמה עמאר החרדי בחום על ידי הציונות הדתית.
ע"פ דיווחו של העיתונאי יאיר אטינגר מ'הארץ', ש"ס עצמה משקיעה כעת את מאמציה בשני כיוונים: הפלת המועמדות של הרב שטרן, בתקווה כי התהליך כולו יידחה בבית המשפט, ותוכנית חלופית שבה ש"ס מצטיירת, לפחות מבחינה תקשורתית, כתומכת נלהבת של הרב שמואל אליהו.

בסביבתו של אריה דרעי הדעות חלוקות אם להתייחס למועמדות של אליהו כאסטרטגיה, עד לניצחון על בנט, או כטקטיקה בלבד, שנועדה לאלץ את הרב עמאר לחזור בימים הקרובים למשא ומתן עם דרעי על הסדרת שלום קר. אבל בכל תסריט בו הרב עמאר מנצח דרעי לא יוכל להצטייר כמנצח בבחירות האלה, והמיטב שהוא יכול לצפות לו הוא למנוע מצב של עימות חזיתי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל מי שבא לגדולי ישראל מתקבל לברכה ואני לא מוריד ח"ו מגדולתם .וחבל שהפוליטיקאים משתמשים בזה לאינטרסים האישיים

    אלעזר |
    הגב
  2. תרגיל של דרעי מפיל את היהדות החרדית ואני לא אתפלא אם שני הרבנים לא יבחרו {הרב לאו והרב אליהו}כי לדרעי כבר יש ניסיון כושל

    עובד |
    הגב