תפנית במשפט הולילנד: השופט ביקש להקל בעונשו של לופוליאנסקי

לקראת הסוף: תפנית דרמטית במשפט הולילנד, השופט דוד רוזן נוטה להקל בעונשם של החרדים שהורשעו בפרשה:

משפט הולילנד הולך ומתקדם לשלבי ההכרעה:  במהלך הדיונים פנה  השופט דוד רוזן, לתביעה והודיע להם שהוא שוקל להקל בעונשם  של אורי לופוליאנסקי ואברהם פיינר  אשר הואשמו בלקיחת שוחד.

רוזן הסביר, כי יש להקל בעונשם, משום שהשניים לא לקחו את השוחד לכיסם: אורי לופליאנסקי הבהיר שלא לקח אגורה לכיסו, ופיינר העביר את הכספים למוסדות בית מלכא.

עמוס ון אמדן, עורך דינו של לופוליאנסקי אמר בדיון "אנו לא טוענים טענת רובין הוד ומרשי מעולם לא נטל אגורה לכיסו",  השופט רוזן השיב לדביר הסנגור ואמר "הוא לקח אגורה לכיסו, אבל האם יש כאן שוחד? יש. אתה באמת חושב שיש עבירת שוחד שאין עמה קלון?"

כאן הפתיע רוזן ואמר: אנחנו רק אנשי חוק? אין אנושיות? הם לא לקחו לכיס. גם בלי המצב הבריאותי שלהם, הייתי סוטה מהמתחם משיקולי צדק. לקראת שולה זקן אתם באים ולקראתם לא", תהה השופט.

רוזן הוסיף כי "אני לא אוכל לחיות עם מה שביקשתם. קיבלתם כל מה שרציתם. הגיע הזמן לגלות נדיבות ורחמנות לאנשים חולים שלא לקחו לכיסם".

השופט ביקש להקל בעונשו של אברהם פיינר, פיינר, שימש בין היתר חבר מועצת עירייה בירושלים, במהלך הדיון הוא התוודה: "אני מצטער ומביע חרטה, אך כחבר מועצה צעיר לא הייתי מודע כלל לביצוע עבירה. בדיעבד אני מבין שנעשתה עבירה ולכן אני מתנצל ומביע חרטה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יתכן ויקלו על עונשו באופן חלקי, אבל אם חלילה יכנס לכלא יגרם כאן עול גדול, וחילול ה' לא קטן.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. מעודד קצת אבל עדיין א"א להתעלם מעוות הדין והעוול שנעשה ל' אורי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב