תפנית דרמטית במירוץ: אגודת ישראל סגרה עם ליאון

המירוץ הוכרע? התפתחות במירוץ לראשות עיריית ירושלים: אגודת ישראל סגרה לפני זמן קצר על תמיכה במשה ליאון, גם בכירים בליכוד תומכים בליאון, ואפילו הפלג הירושלמי במגעים עם ליאון

התפתחות במירוץ לראשות עיריית ירושלים:  לאחר יחסים עכורים עם דגל התורה – אגודת ישראל תתמוך במשה ליאון לראשות העיר. כל האדמו״רים חברי המועצת אישרו לתמוך בו. בשעות אלו יושבים על טיוטת ההסכם.  סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש יושב בשעה זו עם צוותי המשא ומתן של משה ליאון, אגודה תקבל סגן ותיק תכנון ובנייה ליוסי דייטש, מחזיק תיק תרבות תורנית להלברשטאם ותיק הקצאות ליוחנן ויצמן.

גורמים באגודת ישראל ציינו כי עוד לא נחתם הסכם, אבל ההנחייה של האדמו״רים היא להגיע להסכמות וחזית חרדית אחידה מאחורי משה ליאון. כעת, לאחר שברור כי החסידים תומכים בליאון – יצטרכו רבבות החסידים להוכיח כי הם נאמנים להוראת רבותיהם.

מוקדם יותר, גם מפלגת הבית היהודי בירושלים סגרה לפני זמן קצר על תמיכה במשה ליאון. בשעה זו חגית משה וליאון חותמים הסכם בשעה זו בביתו של ליאון בשכונת רחביה.

הכתב יאיר שרקי ניתח את החלטה וכתב כי "ברקוביץ הניח הצעה נדיבה יותר משל ליאון מבחינת תפקידים הקצאות ותקציבים, אבל תשובותיו בנוגע לכמה עניינים (רפורמים, מזרח ירושלים, מצעד הגאווה) לא הניחו את דעתם של רבני המפלגה שהתקשו לתמוך בו".

מוקדם יותר הודיעו שרי הליכוד, הנגבי וסער, על תמיכה בליאון לראשות העיר.

במקביל, סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש יושב בשעה זו עם צוותי המשא ומתן של משה ליאון, דייטש דורש סגן ראש עיר בשכר פלוס מחזיק תיק תכנון ובנייה. הערכה היא כי לאור הסחף לכיוונו של ליאון לאגודת ישראל לא תהיה ברירה אלא להצהיר על תמיכה בליאון.  גם הפלג הירושלמי נמצא בקשר עם צוותי המו"מ של ליאון, ולמרות ששקלו בתחילה לתמוך בברקוביץ, כעת הם שומרים את הקלפים צמוד לחזה וממתינים לראות כיצד ינהגו באגודת ישראל.

היום  נפתח המטה המרכזי של ליאון ברחוב כנפי נשרים בגבעת שאול.

מאות פעילים ומתנדבים פוקדים את המטה החל משעות הבוקר ויוצאים לשכונות העיר לשכנע את המצביעים במערכה על קדושת ירושלים.

בנוסף, נפתח הצהריים מטה נשים עם למעלה ממאה עמדות. 15 שכונות ברחבי העיר פתחו הבוקר את המטות השכונתיים, כאשר הלילה ומחר ייפתחו שאר השכונות.
יצויין, כי במטה החרדי פועלים במשותף פעילים מרכזיים של דגל התורה וש"ס בשיתוף פעולה מיוחד.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אז תבין שהכל בולשיט

  נשמה אל תאמין למה שמוכרים לך העיתונאים בשתי שקל

  פיני |
  הגב
 2. איך הם סוגרים עם משה ליאון שרמס את "השבת קודש" וירושלים בירושלים *ט"ז בטבת תשע"ו – משה ליאון מצביע בעד חילולי שבת!!! *ח' בשבט תשע"ו. משה ליאון מחרים את אסיפת חברי המועצה למען השבת!! *י"ח אדר ב' תשע"ו – משה ליאון תומך בהדרת החרדים בקריית יובל ובהמשך חילולי השבת בשכונה. *כ"א אדר ב' תשע"ו – זעזוע. משה ליאון תומך ברפורמים!! *יום חמישי ט"ז סיון תשע"ח. ללא בושה ומול המצלמות. משה ליאון מתחייב: 'מתחם התחנה' יישאר פתוח וימשיך לחלל שבת. *יום חמישי ר"ח תמוז – ליאון מגיע לחזק את התועבה והפריצות במחנה יהודה! *יום שני י"ב תמוז תשע"ח - משה ליאון חומק מהצבעה למען השבת! *י"א תמוז תשע"ח. ליאון מתחמק להשיב אם יאפשר אירוע מופרד בין גברים לנשים בירושלים! *מוצש"ק כ"ז תשרי משה ליאון בתוכנית טלוויזיה – *לא אסגור את מתחם התועבה, *והפריצות במחנה יהודה!!

  איך הם סוגרים עם משה ליאון שרמס את "השבת קודש" וירושלים בירושלים

  *ט"ז בטבת תשע"ו – משה ליאון מצביע בעד חילולי שבת!!!
  *ח' בשבט תשע"ו. משה ליאון מחרים את אסיפת חברי המועצה למען השבת!!
  *י"ח אדר ב' תשע"ו – משה ליאון תומך בהדרת החרדים בקריית יובל ובהמשך חילולי השבת בשכונה.
  *כ"א אדר ב' תשע"ו – זעזוע. משה ליאון תומך ברפורמים!!
  *יום חמישי ט"ז סיון תשע"ח. ללא בושה ומול המצלמות. משה ליאון מתחייב: 'מתחם התחנה' יישאר פתוח וימשיך לחלל שבת.
  *יום חמישי ר"ח תמוז – ליאון מגיע לחזק את התועבה והפריצות במחנה יהודה!
  *יום שני י"ב תמוז תשע"ח – משה ליאון חומק מהצבעה למען השבת!
  *י"א תמוז תשע"ח. ליאון מתחמק להשיב אם יאפשר אירוע מופרד בין גברים לנשים בירושלים!
  *מוצש"ק כ"ז תשרי משה ליאון בתוכנית טלוויזיה –
  *לא אסגור את מתחם התועבה,
  *והפריצות במחנה יהודה!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. משהו לא מסתדר ?

  אמרו שהאדמור מסלונים לא יוציא קריאה , אז איך יוסי דייטש שהוא חסיד שלו תומך בליאון??

  יוכי |
  הגב