תפנית: מגעים מתקדמים בין ישי לבן ארי

ביממה האחרונה התקיימו מגעים נמרצים ומתקדמים בין אלי ישי ומפלגתו לבין בן-ארי ועוצמה יהודית לקראת ריצה משותפת בבחירות.

לאחר שאנשי ישי נטו שלא לצרף את אנשי "עוצמה לישראל" מיכאל בן ארי וברוך מרזל, למפלגת "העם איתנו", בשעות האחרונות חלה תפנית דרמטית במגעים בין הצדדים.

ביממה האחרונה התקיימו מגעים נמרצים ומתקדמים בין אלי ישי ומפלגתו לבין בן-ארי ועוצמה יהודית לקראת  ריצה משותפת בבחירות על בסיס "בלוק טכני".

בימים האחרונים הופעלו לחצים רבים על ישי בשל העובדה כי בחלק מהסקרים הוא אינו עובר את אחוז החסימה. מקורבי ישי טענו כי צירופם של אנשי "עוצמה לישראל" לא על הפרק בשל החשש מאיבוד קולות של מצביעי ש"ס שלא יאהבו את  החיבור עם הרשימה הקיצונית.

מנגד, טענו אנשי עוצמה לישראל כי החיבור הוא "בלוק טכני" בלבד וכי במידה ולא יחברו יחדיו, הימין יאבד רבבות קולות שילכו לטימיון.

כתב ערוץ  2 עמית סגל כתב בטוויטר: כי ישי ובן ארי קרובים להסכמה על ריצה משותפת בבלוק טכני, שיתפרק יום אחרי הבחירות. ישי יילך לממשלה ובן ארי לצעוק מהאופוזיציה על שאר 119 החכים.

עוד כתב סגל: "ייתכן ששתי המפלגות ינהלו קמפיינים שונים, שהדבר המשותף היחיד להם הוא הפתק".

במפלגתו של ישי הציעו לבן ארי שיביאו מועמד מטעמם פחות קיצוני, אך בן אר ומרזל דחו את ההצעה, עתה שוב בוחנים אנשי ישי את ההצעה ויביאו אותה להכרעתו של מנהיגה הרוחני של מפלגת "העם איתנו" הגאון הרב מאיר מאזוז ראש ישיבת "כסא רחמים".

במפלגתו של ישי אינם מתעלמים מסקר מפתיע שביצע מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור מפלגת "עוצמה יהודית" מעלה כי אם המפלגה תרוץ יחד בבחירות עם מפלגתו של אלי ישי – הרשימה המשותפת תזכה בלא פחות משבעה מנדטים.
מי שניזוק כתוצאה מזינוק הרשימה המשותפת של ישי ובן ארי – היא מפלגת הבית היהודי שיורדת בסקר ל-13 מנדטים.

כך או אחרת. ביום חמישי, בשעה שיוגשו הרשימות נוכל לדעת לאן פניו של ישי מועדות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.