תפסיקו כבר לחשוב רק על עצמכם / רינה אזולאי

נערים מושחתים, חסרי אחריות מינימלית, שבמקום לשבת ללמוד ליד הסטנדר הם משליכים אותו באלימות. ומתוך טיפשות וחוסר התחשבות בזולת, הם לוקחים את המתנה הגדולה שקיבלו, מתנת החיים, ומשתמשים בה כדי להזיק ולפגוע. רינה אזולאי, אימא לילדה מיוחדת מבקשת מכם: תפסיקו.

השורות הבאות נכתבות בחופזה, על ידי אמא לילדה מיוחדת.

אולי, אנשים לא מודעים למה שקרה כאן בשנתיים האחרונות. ייתכן כי אנשים לא יודעים שהיה כאן שלטון אכזרי, חסר רגישות וחסר מעצורים, שכל מטרתו היה לפגוע, לפגוע, לפגוע.

אזרחי הארץ, לא יודעים שתקציבי הילדים המיוחדים החרדיים קוצצו ללא רחם, שאלפי שעות של טיפולים רפואיים בוטלו, שמוסדות החינוך המיוחד כורעים תחת הנטל, בגלל ההתעללות של משרד החינוך בראשות שי פירון.

אין תקציב לסייעות. אין תקציב לפיזיותרפיה. אין תקציב לעזור לאותם ילדים אומללים שיושבים בכיסאות הגלגלים שלהם ומתחננים לקצת יחס, לקצת טיפול, לקצת יותר כוח אדם – ואין. לפיד ופירון סגרו את הברז.

תושבי הארץ הזאת, לא יודעים שיש אלפי משפחות רעבות ללחם, ילדים שאינם מקבלים את המינימום שהם זקוקים לו, בגלל ההתעללות של משרד האוצר בראשות יאיר לפיד. משפחות שיושבות בבית ומחכות לנס. מתקשרות לקופות הצדקה ונענות בשלילה – בכל מקום יש מאות משפחות שממתינות בתור לסיוע לפניכם. ומה נעשה אנחנו? אין תשובה. הברז ריק. יש עתיד סגרה אותו. ומה יהיה? וזעקתם מגיעה השמיימה.

והנה שמע בורא עולם את זעקת כל האומללים ועשה נס ופתח לנו חלון הזדמנויות להחליף את שלטון הרשע – ואנו לא צריכים לעשות כלום. רק לשתוק – ולשים את הפתק הנכון בקלפי – ולהתפלל לשלטון טוב יותר.

שלטון שיהיה איכפתי ואמפתי. שלטון שידאג לחלשים. שלטון שידאג לטיפול הולם לילדים המיוחדים, גם אם יש להם כיפה על הראש. שלטון שידאג לאוכל לילדים גם אם אבא שלהם לומד תורה.

זה מה שאנו מבקשים.

אבל במקום לשתוק, לחכות, לייחל, להתפלל ולזעוק אל ה', במקום זה, מה רואות עינינו? כותרות, פקקים, התפרעויות, צמיגים בוערים במקום תפילות בוערות, סטנדרים עפים. תגידו, משעמם לכם?!

ובוודאי יש לכם סיבות טובות, אינטרסים כלכליים זה ודאי חשוב, כבוד ואגו- חשובים מאוד, וגם בר קמצא התפרסם בזכות שלא ויתר על כבודו, אלא הלשין על אלו שפגעו בכבוד שלו, וב"זכותו" נחרב בית המקדש. זה וודאי "חשוב" מאוד – אבל לא עכשיו!

די, תתאפקו, תשמרו את המחלוקות החשובות שלכם למועד מאוחר יותר. אתם שופכים דם של ילדים שלא עשו לכם כלום.

האם אינכם מבינים שכל חסימת כביש, משמעה, עוד אלף מצביעים שכועסים על כך שאיחרו לעבודה ובתור "נקמה" עלולים חלילה להצביע לאויב הכי גדול שלנו?

האם אינכם מבינים שכל פח זבל שבוער עלול לגרום חלילה לעוד גזירות, לעוד צרות, לעוד מצוקה כלכלית, לעוד התקפי לב, לעוד ילדים חלשים ללא טיפול?

האם אינכם מבינים שכל סטנדר שעף, יוצר קטרוג נורא ואיום על לימוד התורה, גם בשמים וגם בארץ? האם אינכם מבינים מהו המושג של "חילול ה'"? מי ביקש זאת מידכם "רמוס חצרי"?

כאימא לילדה מיוחדת אני זועקת, תרגעו כבר. משעמם לכם? לכו לטיול, תמצאו תעסוקה הולמת, תתנדבו באותן מסגרות מיוחדות, שמשוועות ליד עוזרת. אולי, אם תכנסו לאותן מסגרות, תבינו מהו חוסר ישע, תבינו מה העושק שנעשה לילדינו, ותבינו איזה עוול נוראי נעשה כאן נגדם, ותבינו כמה חשוב שהעולם החרדי יהיה מיוצג בצורה טובה, על מנת שייפסק הפשע נגד ילדינו, את העוול נגד הציבור החרדי כולו.

עוול של מפלגות אנטי חרדיות שפגעו באלו שזקוקים לעזרה. ועוול לא פחות חמור ,של נערים מושחתים, חסרי אחריות מינימלית, שבמקום לשבת ללמוד ליד הסטנדר הם מעיפים אותו, ומתוך טיפשות, חוסר מחשבה וחוסר התחשבות בזולת, הם לוקחים את המתנה הגדולה שקיבלו, מתנת החיים, מתנת הבריאות, ומשתמשים במתנה זו כדי להזיק ולהציק ולפגוע בכלל הציבור בארץ ישראל ובפרט בציבור החרדי ובתדמית שלו בתקופה הכי הכי רגישה שיש.

תודו לבורא עולם, שאתם בריאים. תעריכו את העובדה שיש ביכולתכם ללכת, לרוץ, לרקוד, לראות, לשמוע, לקרוא, לדבר – ותשתמשו במתנות הללו למטרות להן הן נועדו. לעבודת ה', ולא להרס ולא לחורבן ולא לחילול שם שמיים.

תודו לה' – ותרגעו כבר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בינתיים בכל הכתבה הארוכה והמשעממת, מי שמדברת על כמה כסף ישב לה בארנק וכמה קיצצו לה, זו את, גבירתי!
    נא לא להכפיש סתם! לא נראה לי שאף אחד מאלה שנעצרו, הרוויח מזה כסף או כבוד. הגיוס היא גזירה נוראה! הרבה יותר מכמה שקלים יותר או פחות. לזה כולם מסכימים, כולל גדולי ישראל הנוספים שאינם בעד לצאת ולהפגין אלא לפעול בערוצים אחרים. אבל וודאי שזה הרבה יותר גרוע מכמה שקלים פחות בארנק!

    יוסי |
    הגב