הטייס צעק: "תפתח את הדלת הארורה"

ה'בילד' חושף את ההקלטות המצמררות מהרגעים שלפני התרסקות המטוס. עדות: "לוביץ התעורר מסיוטים וצעק: 'אנחנו נופלים!'"

גילויים חדשים על התרסקות טיסת ג'רמנווינגס בידי טייס המשנה אנדראס לוביץ בן ה-27 באלפים הצרפתים.

במהלך סוף השבוע נחשף כי לוביץ סבל מבעיות נפשיות ומדיכאון, וכמו כן נחשף כי האזור בו ריסק את המטוס היה מקום בו נהג לבלות בחופשות ילדות עם משפחתו. כעת נחשף כי ייתכן שלוביץ ניסה לקבל טיפול לבעיית ראייה ממנה סבל בשבועות האחרונים.

ככל הנראה, לוביץ ניסה לקבל טיפול לבעיית הראייה שלו אפילו ב-10 במארס, מחשש שהבעיה תתגלה ותסכן את עבודתו כטייס. במקביל, לוביץ סבל ממחלה נפשית קשה וחוקרים מצאו בביתו בדיסלדורף תרופות פסיכיאטריות.

שותף לדירה לשעבר של לוביץ מתאר אותו כאיש מעונה שידע היטב להסתיר את מחשבותיו האפילות ולעתים היה מתעורר בלילות מתוך סיוט וצועק: "אנחנו נופלים!".

קולגה של לוביץ, בת 26 שעובדת כדיילת בג'רמנווינגס, סיפרה לעיתון גרמניה איך לוביץ אמר לה בשנה שעברה: "יום אחד אעשה משהו שישנה את כל המערכת, ואז הם יזכרו אותי".

היום (א') נחשף חלק מההקלטות בקופסה השחורה, כאשר בקטע ניתן לשמוע את הטייס שננעל מחוץ לקוקפיט מנסה לפתוח את הדלת וצועק לעברו של לוביץ: "תפתח את הדלת הארורה!". החוקרים מעריכים שהטייס הראשי ניסה נואשות לפתוח את דלת תא הטייס לאחר שחזר מהשירותים ולוביץ נעל את עצמו בקוקפיט כדי לרסק את המטוס.

העיתון "בילד" הגרמני, שחושף את ההקלטות, מציין גם שלפני שיצא לשירותים, הטייס אמר ללוביץ שלא היה לו זמן ללכת לשירותים בברצלונה, לפני שהם המריאו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.