תקדים בירושלים: לראשונה יו"ר מינהל קהילתי בן 25 בלבד

תקדים ארצי נקבע הערב בירושלים, לאחר שבאסיפת דירקטוריון של המינהל הקהילתי שמואל הנביא/אשכולות נבחר נפתלי זאבי פה אחד ליו"ר הנהלת המנהל כשהוא בן 25 בלבד.

בחירה לתפקיד נכבד זה בגיל צעיר מהווה תקדים ארצי ראשון, שבו ממוצע הגיל לכהן בתפקיד יו"ר מינהל עומדת על 35-40, ודווקא בשכונה החרדית נשבר שיא זה.

מינהל קהילתי 'אשכולות' או בשמו הישן מינהל קהילתי שמואל הנביא, אחראי על  שכונות מרכזיות רבות בעיר (סנהדריה, רמת אשכול, ארזי הבירה, מעלות דפנה, שמואל הנביא בית ישראל ועוד) ומאגד תחתיו כ45,000 תושבים, ברובם חרדים.

תקציב המינהל השנתי עומד למעלה מ- 2 מיליון שקלים בשנה, והוא מעסיק תחתיו  כ35 עובדים אשר עיקר תפקידם הוא יצירת פעילויות בתחום תרבות, חברה ופנאי. בנוסף שותף המנהל גם לתוכניות העירייה במסגרת תכנון ובניית השכונה.

עבור זאבי לא מדובר בתפקיד חדש לאחר שבשנתיים האחרונות כבר היה סגן יו"ר המינהל ומחזיק תיק כספים, בנוסף זאבי מחזיק בייחוס משפחתי כנכד לסבו האלוף במילואים השר רחבעם (גנדי) זאבי הי"ד אשר נרצח לפני כ12 שנים במלון הייאט בירושלים.

במקביל שימש זאבי בשנים האחרונות בתפקיד מנהל מנהלת העסקים החרדית 'מע"ר חרדי', והוביל יחד עם הרב יוסי דייטש סגן ומ"מ ראש העיר את שדרוג ושיפוץ שכונות גאולה, זיכרון משה ומקור ברוך, ששדרוגם הושלמה לאחרונה.

יש לציין כי למנהלים הקהילתיים בירושלים השפעה רבה על עיצוב ותכנון השכונות, והשקעת העירייה בפעילויות שונות מאז כניסתו של ראש העירייה ניר ברקת הדוגל בשיתוף מנהלי המנהלים.

היו"ר החדש נפתלי זאבי בתגובה: "אני מודע לגודל האחריות. מתפלל ומקווה לעמוד באתגר. לזכותו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת ייאמר שהביא שיטת ניהול חדשה שדוגלת בשיתוף ציבור יסודי ורצון אמיתי של הנהלת העיר לדעת באמת מה רצון התושבים בשכונות ועל פיהם לפעול", מה שתורם רבות לשיפור השירות של המנהלים ולתכנון נכון של פעילות העירייה בשכונות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.