"תקיפה נגד אסד תזעזע את המזרח התיכון" (וידאו)

המתיחות בין וושינגטון למוסקבה הולכת וגוברת בעקבות ההסלמה בחלב. רק הבוקר (שבת) הופצץ בפעם השנייה בית החולים הגדול בחלב, מדינות נוספות בעולם קוראות להחריף את הטון נגד רוסיה, שמעבירה מסר מאיים לארה"ב. צפו בתיעוד. { רוסיה מאיימת}

המתיחות בין וושינגטון למוסקבה הולכת וגוברת בעקבות ההסלמה בחלב. רק הבוקר (שבת) הופצץ בפעם השנייה בית החולים הגדול בחלב, מדינות נוספות בעולם קוראות להחריף את הטון נגד רוסיה, שמעבירה מסר מאיים לארה"ב.

ארגוני זכויות אדם דיווחו כי הבוקר נגרם נזק כבד לבית החולים "סאחור" בחלב, שנמצא בשליטת המורדים, לאחר שמטוסי קרב הנחיתו עליו ארבע חביות נפץ ושתי פצצות מצרר. בנוסף,  לפחות 330 בני אדם כתוצאה מהפצצות באזורים המצויים בשליטת המורדים, מתוכם כשליש הם ילדים.

  במוסקבה הזהירו את ארצות הברית כי אם  תפעל באופן ישיר נגד משטר אסד בסוריה, לדבר עשויות להיות השלכות דרמטיות. "מבצע צבאי אמריקני נגד הצבא הסורי יביא לתזוזות טקטוניות איומות, לא רק בסוריה אלא בכל האזור", הזהירה דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה.

שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון תקף בחריפות את התנהלות מוסקבה במשבר וטען כי פעולות רבות של הצבא הרוסי בסוריה מהוות פשעי מל

ג'ונסון טוען  כי ארצות הברית ובריטניה שוקלות להגביר את הלחץ על רוסיה "הנשק החזק ביותר שעומד ברשותנו הוא בושה", אמר ג'ונסון. "הגישה של העולם כלפי רוסיה מחריפה ורבים מאמינים שרוסיה נמצאת בסכנה להפוך למדינה מנודה", אמר.

"אם הם ימשיכו כך הם יאבדו כל שריד של סימפטיה או הערכה בעולם ואני חושב שאכפת להם מזה", אמר ג'ונסון. "בסופו של דבר אם האסטרטגיה של פוטין היא להאדיר את רוסיה, הוא מסתכן בלאבד הכל מכיוון שבעולם מתייחסים למדיניות של ארצו בבוז".

בארצות הברית מתחו ביקורת על רוסיה. אמש האשים סגן דובר מחלקת המדינה האמריקנית כי הפעולות הצבאיות של רוסיה בסוריה מחזקות את ארגוני הטרור הג'יהאדיסטים. צרפת גינתה היום בחריפות את הפצצת בית החולים בחלב והדגישה כי מדובר בפשע מלחמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.