תקיפת החייל במאה שערים: כותרות ראשיות הבוקר בעיתונים ותגובות חריפות • ראש הממשלה: ננקוט יד קשה בנושא

אמש (ג') בשעות הערב, תקפו עשרות חרדים-קיצונים חייל חרדי בשכונת מאה שערים. החייל נמלט לאחד הבתים הסמוכים, הצליח להזעיק עזרה וחולץ על ידי המשטרה בלא פגע.
כזכור, החייל, צעיר ממרכז הארץ שחזר בתשובה לפני כמה שנים, הגיע לשכונה כדי לבקר את משפחתו. כשהקיצונים מתושבי האזור הבחינו בחייל, הם קראו לעברו קריאות גנאי ורדפו אחריו עם מקלות ואלות. שוטרי היס"מ ניסו לפזר את המתקהלים, אך אלה יידו לעברם אבנים וחפצים. החייל חולץ לבסוף כשהוא לבוש בבגדים אזרחיים – חולצה לבנה ומכנסיים שחורים.
השוטרים עצרו ארבעה מהמתפרעים בטרם פיזרו את ההתקהלות, ומשטרת ירושלים הודיעה כי צילמה את המתפרעים וכי בכוונתה לבצע מעצרים נוספים.
הבוקר הפך המקרה לכותרת הראשית של 'ישראל היום' ולידיעות בולטות בכל העיתונים הכלליים בארץ.

ב'ישראל היום' נתנו את הכותרת הראשית "תקיפה בזויה", והתייחסו בהרחבה לסיפור. ב'ידיעות אחרונות' הופיע הסיפור תחת הכותרת: "חרד לגורלו – כמעט לינץ' בחייל במאה שערים". 'מעריב' פרסם כתבה תחת הכותרת: "נמשכות התקיפות של חרדים שהתגייסו לצה"ל". ב'הארץ' נתנו את הכותרת: "חייל חרדי הותקף".

ובתוך כך, הבוקר ובמהלך הלילה האחרון, הגיבו בכירי הממשלה ובהם ראש הממשלה למקרה החמור.

רה"מ בנימין נתניהו אמר בתגובה כי "ננקוט יד קשה נגד מי שמנסה להטיל אימה על אזרחים שממלאים את חובתם למדינה. התשובה הטובה ביותר לפורעי החוק הללו היא מספר המתגייסים החרדים, שגדל משמעותית בשנים האחרונות ויגדל עוד יותר בזכות ההחלטה שקיבלה הממשלה בתחילת השבוע על הגברת השיוויון בנטל".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הוסיף כי "אסור לנו לאפשר שבריונים אלימים יאיימו על שלומם של צעירים חרדים שבחרו להתגייס לצה"ל".
שר האוצר יאיר לפיד, שכמובן קפץ על העגלה מיד, אמר כי "ההסתה המתמשכת והתקיפות האלימות והפרועות נגד מתגייסים חרדים ראויות לכל גינוי ומעוררות זעזוע עמוק". לדבריו, בכוונתו לקיים פגישה דחופה בנושא עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'.

השר יעקב פרי ביקש ממנהיגי הציבור החרדי "לקחת את המושכות לפני שיקרה פה אסון".

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר כי "ההסתה ברחוב החרדי נגד החיילים גובלת כבר בפיקוח נפש".
יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי "אני חש זעזוע ושאט נפש ממעשיהם של נערי שוליים קיצוניים, שפגעו ללא בושה וחמלה בחייל יהודי".

בהודעה שפירסמו רבני הנח"ל החרדי נאמר: "מדובר במעשה לא יהודי ולא חרדי – מעשה של חילול השם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.