תקלה כפולה: "רוכבי שמיים" נפלו בשטחים

שני כלי טיס מסוג רוכב שמיים נפלו במהלך היום בשטח חברון ובית לחם. לאחר סריקות הם נמצאו על ידי כוח צה״ל. הנסיבות בבדיקה ואין חשש לדלף מידע

מה קורה לכטב"מ (כלי טיס בלתי מאוייש) של צה"ל מדגם 'רוכב שמיים'? דובר צה"ל מסר לפני זמן קצר כי "שני כלי טיס מסוג רוכב שמיים נפלו במהלך היום בשטח חברון ובית לחם. לאחר סריקות הם נמצאו על ידי כוח צה״ל. הנסיבות בבדיקה ואין חשש לדלף מידע".

בעקבות התקלה הכפולה החליט מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על קרקוע מערך כלי הטיס 'רוכב שמיים'.

אלא שזו לא הפעם הראשונה בחודשים האחרונים שכלי טיס מן הסוג הזה נופלים בגלל תקלה טכנית. ב-18 ביולי דיווחנו על כך ש'רוכב שמיים' נפל באזור שכם. המזל"ט הוחזר לידי צה"ל בתיאום המנהל האזרחי.

14 ימים קודם לכן, נפל 'רוכב שמיים' בדרום רצועת עזה, בשטח הרצועה. גם אז טענו בצה"ל כי הנסיבות בבדיקה וכי "אין חשש לדלף מידע".

ימים אחדים לפני התקלה באזור עזה, ב-29 ביוני, נפל מטוס זעיר מאותו דגם באזור בית לחם. גם הוא אותר "מבלי שנגרמה דליפת מידע".

יחידת רוכב שמיים שייכת בכלל לחיל התותחנים. השם הרשמי של 'רוכב שמים' הוא 'סקיילרק 1'. כלי הטיס הבלתי-מאויש נישא על גב הלוחמים ומורכב בשטח. משקלו כ-7 קילוגרמים ועלות כל מטוס זעיר כזה עומדת על 200 אלף שקלים.

כיום מפקדת על היחידה סגן-אלוף רעות רטיג וייס, לאחר שמילאה שורת תפקידים שונים במערך הלוחמה של חיל התותחנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.