תקנון הצניעות החדש של עזר מציון: בגדים צנועים – קפה – והרבנית

עובדים ב"עזר מציון" קיבלו על עצמם תקנון מחמיר שאוסר על העובדים ועובדות לשוחח יחד על נושאים שאינם נוגעים לעבודה. בין היתר כולל התקנון האיסור לפנות אחד לשנייה בשמות פרטיים או בכינויים,  מה שכן מותר לקרוא: הרב, מר, הרבנית או גברת.

ההנהלה  של עזר מציון חתומה על התקנון החדש ציינה כי יש "להקפיד על סגנון רשמי ולא ידידותי ואישי, משום שהתייחסות אישית מביאה לקירוב הדעת בניהם".

על קוד הלבוש נאמר בתקנון,  "אסור לנשים להגיע לעבודה בבגדים מהודרים, אלא בבגדים רגילים, צנועים, שאינם צמודים לגוף ללא מחשוף, שרוולים המכסים את המרפק וחצאית המכסה את הברך. כמו כן עליהן למעט בתכשיטים ובושם שלא יהיה מורגש, ומכל דבר המושך את תשומת הלב". על פי התקנון, "במידת האפשר ראוי להימנע מהושטת דברים מיד ליד, אלא יש להניחם על השולחן".

עוד בתקנון: "אין לעשות אחד לשני שרות כל שהוא, כגון להכין קפה וכ'ו". על העובדים נאסר גם "להסיע במכוניתו בקביעות עובדת או כמה עובדות וכן להיפך".

גם בתקנון:  "באסיפת עובדים או בכל התכנסות אחרת, על גברים ונשים לשבת בנפרד".

התקנון  התארגן על ידי מתנדבי הארגון והתבשל כבר לפני שנה,כאשר יו"ר הארגון, חנניה צ'ולק סיפר  למאות העובדים על המחלה הקשה שהתגלתה אצל אשתו, "השבוע טולטלה משפחתנו טלטלה עזה", אמר לעובדים ההמומים.

"אמרנו שאם כל אחד ואחת מאיתנו יקח על עצמו להתחזק בענייני צניעות ונפרסם את התקנון הזה, זה רק יוכל לעזור ולשפר את מצבה הבריאותי", סיפר אחד העובדים לוואלה! יהדות, "ראשי הארגון התייעצו עם הרבנים, ואלו בירכו על היוזמה וכל שנותר זה להפיץ אותו בקרב כל העובדים. אנחנו מרגישים מחויבות לעשות כל שביכולתנו למען בריאותה של אישה שכל מה שעמד לנגד עיניה ולנגד עיני בעלה היה לעזור ולעשות חסד עם אנשים חולים ונזקקים"

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבין אדם לחברו קשור למה שלקוי באמת -וזה מה שיהיה לרפואתה.
  צריך לתקן את מה שלקוי-ולא לנסות לחפש מה לתקן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. לא התכוונתי בין אדם לחברו בענייני צניעות.
  אלא: לפני שמחפשים בעיות צניעות שלא קיימות כלל בעזר מציון-שיפעלו במה שכן יש שם:
  בעיות בבין אדם לחברו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. החברה האלו מבינים את הענין ומקבלים קבלה לרפואתה של אש צדקת ולכן לא קשור פה ענין הבן אדם לחברו,מה עוד שבחברה זו הענין ברור ומקבלים את הקבלה יחד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב