תקנות הגיוס החדשות של ליברמן

בימים האחרונים מרענן שר הבטחון אביגדור ליברמן את תקנות הגיוס אותן מבקש השר ליברמן להעביר למרות מחאת החרדים. { מעניש את הפלג}

בימים האחרונים מרענן שר הבטחון אביגדור ליברמן את  תקנות הגיוס אותן מבקש השר ליברמן להעביר- תקנות להם מתנגדים בתוקף חברי הכנסת החרדים ומנסים למזער את שינוי התקנות.

לקוקר נודע כי מהתקנות החדשות שקבע ליברמן, מעתה יורידו את גיל ההתייצבות  מגיל 17 לגיל 16, כן יחויבו להתייצב 23 בחורים בישיבה  – תקנה שבלתי ישימה בלא מעט ישיבות קטנות.

בקול ברמה פורסם עוד חלק מהתקנות שיפגעו בישיבות של הפלג הירושלמי, על פי התקנות ישיבה ש-20% מתלמידיה לא יתייצבו בלשכת הגיוס, תתבטל ההכרה בישיבה.

בנוסף, שר הבטחון יוכל על דעת עצמו להסיר ישיבה מהרשימה במידה ולדעתו ״התקיימו טעמים מיוחדים המצדיקים את הסרת הישיבה מהרשימה״.

יהושע פולק הגיב על התקנות החדשות אצל נועם זיגמן ב׳קול ברמה ואמר׳: "זו שערורייה, מעולם לא נשמע כדבר הזה. אני מקווה מאד שהתקנות הללו לא באו מתוך המחנה החרדי. יש לי חשש שהנציגים החרדים מביעים הסכמה שבשתיקה".

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בושה לחברי כנסת החרדים שמאפשרים כזה דבר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הג' אומרת והעיקר לא לפחד כלל מבן אדם. הגיע הזמן שחייבים לפתוח העיניים ולדעת ולהבין שכל השקפה של פלג הירושלמי זו היא על פי התורה הקדושה וע"פ שולחן ערוך!!! ושאר ההשקפות של אחרים אפילו מאלו שלבושים בגדי חרדים הם פסולות לגמרי.

  זה גם כולל את הלימוד במכללות והשכלתם והאקדמי' וכו' הרי זה המשך מהמשכילים הארורים ימ"ש וזכרם, שבמאתיים שנה האחרונים הם החריבו והרסו את כל הכלל ישראל והביאו את ההתבוללות ההחלטית לכולם. וכהיום לא יעזור לנציגים החרדים לבסוף האמת תצוף וכולם ידעו שעבדתם על הציבור ומכרתם את בני הישיבות לשמד וזימה.

  וכמו שבזמנם החרימו והפרידו אותם כל גדולי עולם החזקים והאמתיים והוציאו אותם מתוך הכלל והפרידו את כל הקהלות הקדושות מהם, כמו כן היה מן הראוי לעשות גם היום, וביתר שאת מכיון שהיום הסכנה יותר גדולה להיות נמשכים אליהם ח"ו, מכיון שנלכדו במצודתם גם הרבה בני תורה, ומורים, ודיינים, ורבנים, ואדמורים, ועסקנים, ומנהיגים וכו' ואין ההמון בעלי דעה, אז חייבים ללמוד מהפלג להפגין ולמחות נגדם, כמו ההפגנות מאלו הצדיקים מפלג הירושלמי שמקדשים שם שמים ברבים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כל החכי"ם הם ערב רב ואין להם חלק לעולם הבא

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אחד שמתפכח ומבין. אתם תולים יהבכם יותר מדאי בחברי כנסת משתמדים בלבוש חרדי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב