"תקפיאו את ההליכים נגד ישראל"

כך דרש מהפלסטינים יועצו הקרוב של הנשיא טראמפ, חתנו ג'ראד קושנר, במהלך פגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן

האמריקאים שוב לצד ישראל: חתנו ויועצו הבכיר של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ ביקש מיושב ראש הרשות הפלשתינית אבו מאזן להקפיא את הצעדים הדיפלומטיים נגד ישראל לתקופה של כארבעה חודשים, תמורת התחייבות כי עד אז יגישו האמריקנים לצדדים תוכנית מדינית סדורה להתנעת תהליך השלום התקוע וחזרה לשולחן המשא ומתן. כך מפרסם הבוקר העיתונאי דניאל סיריוטי ב"ישראל היום", על פי מקור פלשתיני בכיר.

לדברי המקור, קושנר העלה את הבקשה במהלך פגישתו השבוע עם אבו מאזן, בה השתתף גם שליחו של טראמפ למשא ומתן בין ישראל לפלשתינים ג'ייסון גרינבלט.

המקור סיפר כי הממשל בוושינגטון מתכנן לגבש תוכנית מדינית שתכלול לוח זמנים מוגדר מראש, שבמהלכו ידונו הצדדים ברוב סוגיות הליבה במשא ומתן, וזאת בתנאי שהפלשתינים ישמרו על "שקט תעשייתי" ויקפיאו ההליכים נגד ישראל לכמה חודשים.

לפי הפרסום, אבו מאזן הביע הסכמה עקרונית לבקשתו של קושנר, אולם דרש התחייבות וערבות אישית מצד הנשיא טראמפ לתוכנית. קושנר והוא סיכמו כי תיערך פגישת פסגה בין אבו מאזן לבין טראמפ בכינוס השנתי של עצרת האו"ם בניו יורק בחודש הבא, וכי בה יתחייב הנשיא בפני יו"ר הרשות הפלשתינית על גיבוש והצגה של התוכנית המדינית שעליה שוקדים האמריקנים.

יצויין כי הנשיא טראמפ מסר בחשבון הטוויטר שלו כי הוא צפוי להיפגש עם רה"מ בנימין נתניהו במהלך כינוס עצרת האו"ם בחודש הבא בניו יורק.

כעת, לדברי המקור הפלשתיני, קיימת אפשרות סבירה כי תיתכן אף פגישת פסגה משולשת בניו יורק, שבה ישתתפו טראמפ, נתניהו ואבו מאזן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.