"תקציב הישיבות הגדול ביותר אי פעם"

זעם בקרב הארגונים האנטי דתיים בישראל: הממשלה אישרה היום (א') תוספת של 48 מיליון שקל לתקציב הישיבות שמגיע עתה לכ-1.2 מיליארד שקל – הגדול אי פעם. { החילונים זועמים}

זעם בקרב הארגונים האנטי דתיים בישראל: הממשלה אישרה היום (א') תוספת של 48 מיליון שקל לתקציב הישיבות שמגיע עתה לכ-1.2 מיליארד שקל – הגדול אי פעם.

עלות התקציב בשל השהות והלימוד של תלמידי ישיבות בחו"ל המגיעים לישראל.

מדובר בגזירה האחרונה של לפיד בוטלה, כזכור,  יאיר לפיד (יש עתיד) כשר אוצר, הודיע לפיד על קיצוץ מחצית תקציב תלמידי הישיבות בחו"ל.

בהסכם הקואליציוני שנחתם במאי 2015, בין הליכוד לבין המפלגות החרדיות הוחלט לבטל את כל "גזירות לפיד". בחבילה, נכלל גם  תקציב הישיבות שקוצץ על ידי לפיד הוגדל, ועוד שורה ארוכה של גזירות.

בעקבות החלטת הממשלה תקציב הישיבות יגיע לשיא של כל הזמנים ויעמוד על 1.167 מילארד שקלים.

 

בנוסף, תקציב הישיבות אינו כולל את הבטחת ההכנסה לאברכים. תוספת זו צפויה לעלות לדיון בכנסת ביום ד' הקרוב, ואם תאושר תוסיף לתקציב עוד כ-100 מיליון שקל.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון,  עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לדברים כי "שוד הקופה הציבורית בשיטת הסלמי נמשך. לדידם של הפוליטיקאים החרדים קופת משלמי המסים היא פרה חולבת למימון הציבור החרדי. הפעם בולטת החוצפה במיוחד, שכן בממשלה הקודמת התנו את המשך מימון תלמידי הישיבות מחו"ל, שאינם אזרחי המדינה או תושביה ואינם שותפים לנטל האזרחי, בכך שייחשפו במהלך לימודיהם לתוכנית שתפרוש בפניהם את ערכי ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

 

"אלה כמובן דברי כפירה בעיני גפני וחבריו. לפיכך, ברגע שחזר לידיהם השוט על הממשלה הניפו אותו והעיפו את הדרישה הסבירה הזו, כדי שמימון המדינה יוכל להיות מוקדש להכשרה "טהורה" שאינה מבלבלת את מקבלי המימון באשר למשמעותה של מדינת ישראל. למרבה הצער, ברור שאין זאת החרפה הראשונה או האחרונה במסלול הכניעה של הפוליטיקאים מימין ומשמאל לתכתיבי הפוליטיקאים החרדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.