תקציב הישיבות לשנה הבאה: 975 מיליון ש"ח

שר האוצר נענה לדרישת המפלגות החרדיות והחליט שלא לקצץ בתקציב הישיבות שהובטח בהסכם הקואליציוני. המשמעות: התקציב כמעט יוכפל ביחס לזה של השנה שעברה. במקביל ויתרו הח"כים החרדים על הקצאת 20 מיליון ש"ח לכל אחד מהם לצרכי תקצוב עבור "נושאים הקרובים לליבם"

הישג למפלגות החרדיות: בעיתון הכלכלי 'דה מרקר' נחשף הבוקר כי שר האוצר, משה כחלון, נענה לדרישת הח"כים החרדיים ולא יקצץ בתקציב הישיבות אלא ישאיר אותו בסכום שהובטח בהכמים הקואליציונים.

המשמעות: תקציב הישיבות יעמוד השנה על 975 מיליון ש"ח – כמעט כפול מזה של השנה שעברה (שעמד על 450 מיליון, ולאחר תוספות הגיע ל570 מיליון). מדובר בהישג מרשים למפלגות החרדיות בשל העובדה כי בשאר סעיפי ההסכמים הקואליציונים (של כל המפלגות) בוצע קיצוץ ניכר.

במקביל, המפלגות החרדיות וכן מפלגת הבית היהודי נאלצו לוותר על סעיף מההסכמים הקואליציוניים המאפשר לכל אחד מהח"כים שלהן להמליץ על חלוקת 20 מיליון שקל בתקציב המדינה ליעדים הקרובים ללבו. בגין הוויתור של 21 הח"כים ממפלגות אלה נחסכו לקופת המדינה 420 מיליון שקל ב–2015.

יצוין כי בשבוע שעבר חשף העיתון 'דה מרקר' את דרישת משרד האוצר מהמפלגות האלה להסכים לביטול הסעיף, שזכה לביקורת ציבורית רחבה.

בתוך כך, בימים אלה מחשבים באוצר את עלות ההסכמים הקואליציוניים ל–2015–2016. לפי הערכות, מדובר בכ–4 מיליארד שקל בכל אחת מהשנים הקרובות. ב–2015 יוקצו להעלאת שכר חיילי החובה כ–600 מיליון שקל, למע"מ 0% על חשמל ומים לארבעת העשירונים הנמוכים וכן לתחבורה הציבורית יוקצו 600–700 מיליון שקל ולבניית כבישים ביטחוניים ביו"ש יועברו 240 מיליון שקל. סכומים אלה יתווספו להחלטות תקציביות שהתקבלו גם הן במסגרת ההסכמים הקואליציוניים, כמו העלאת קצבאות הילדים והעלאת קצבאות הבטחת הכנסה לקשישים.

בנוסף יוקצה למפלגות סכום של למעלה ממיליארד ש"ח עבור יעדים שיקבעו על ידן בהמשך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.