ללא מתנגדים: התקציב אושר בממשלה

הממשלה אישרה לפנות בוקר את תקציב המדינה לשנים 2015-2016. כל שרי הממשלה – למעט שר הביטחון שנמנע – הצביעו בעד

לאחר יממה שלמה של דיונים סוערים ומו"מ ארוך ומתיש אושר היום (חמישי) לפנות בוקר תקציב המדינה לשנים 2015-2016, 20 משרי הממשלה תמכו בתקציב, לעומת אחד שנמנע – שר הביטחון, משה יעלון.

במסגרת התקציב החדש וההסכמות לגביו אושרה תוספת של כ-5 מיליארד שקלים למשרד החינוך, כמו כן הוסכם כי משרד הבריאות יקבל תוספת של 4.6 מיליארד שקלים, בנוסף לכך המשרד לביטחון פנים יקבל תוספת של 1.7 מיליארד שקלים, ותקציב הרווחה יורחב ב-1.3 מיליארד שקלים.

לאחר ההצבעה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו את הדברים הבאים: "כפי שהבטחתי העברנו לפנות בוקר את תקציב המדינה ללא שום התנגדות. זה מעיד על לכידות הקואליציה ולכידות הממשלה", נתניהו הוסיף ואמר כי: "התקציב הזה הוא מאוזן, הוא אחראי, הוא דואג לצמיחה. הוא דואג לצעדים שיורידו את יוקר המחיה. זה תקציב טוב למדינת ישראל".

שר הכלכלה ויו"ר ש"ס אריה דרעי שכזכור אמש החרים את ישיבת הממשלה ואף איים להצביע נגד התקציב הגיע להסכמות עם שר האוצר כחלון על כך שיבוטל המע"מ על חשמל ומים לעשירונים הנמוכים, דרעי אמר כי: "שר האוצר ואני סיכמנו על צוות שיורכב מבכירי שני המשרדים שיפעל למימוש ההחלטה תוך 30 יום".

שר האוצר משה כחלון שהצליח להעביר את התקציב ברוב גדול, בירך על אישור התקציב ואמר: "לצד ההטבות וההקלה על חיי האזרחים ביוקר המחיה ובהיצע הדיור, אנחנו מקדמים רפורמות גדולות, אשר כמותן לא נראו שנים רבות, במטרה לחולל צמיחה משמעותית".

גם שרת התרבות מירי רגב שאתמול איימה שלא לתמוך בתקציב אם לא יאושרו לה התוספות שדרשה למשרדי התרבות והספורט הצביעה בעד התקציב לאחר שאושר לה תוספת של 400 מיליון שקלים למשרדיה, רגב כתבה בדף הפייסבוק שלה: " בפעם הראשונה עברנו את המיליארד", רגב הוסיפה וכתבה כי: "תקציב התרבות לשנת 2015 ו-2016 יגדל ב-309 מיליון שקלים, ותקציב הספורט יגדל בכ-127 מיליון שקלים".

הנמנע היחיד, כאמור, היה שר הביטחון משה יעלון (הליכוד) בשל הכוונה לקצץ בתקציב המכינות הקדם-צבאיות בשנים הקרובות, אך כאמור- מלבד יעלון שנמנע, תמכו בתקציב 20 שרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.