תקרית האקדח: שתיקת חברי הכנסת החרדים: "לא מתפלאים – הם הפכו לישראלים"

בפנייה שערכנו לכל חברי הכנסת החרדים של יהדות התורה לגבי תקרית האקדח לא נשמעה כל תגובה בנידון. גורם בפלג הירושלמי ל'קוקר' כי "אנחנו לא זקוקים לגינוי של גפני או אייכלר, חברי הכנסת החרדים הפכו לישראלים שמגבים קודם כל את שלטון החוק".

למרות התיעוד המזעזע בו נראה שוטר מכוון אקדח לעבר מפגינים חרדים ששכבו על הכביש, לא נשמע קולם של חברי הכנסת החרדים שרגילים לגנות בכל עת שחרדי מותקף באלימות על ידי השוטרים.

בפנייה שערכנו לכל חברי הכנסת החרדים של יהדות התורה לא נשמעה כל תגובה, או ציוץ, גם הדוברים החרדים שרגילים למחות ולזעוק את זעקתם של המפגינים החרדים על רמיסתם על ידי השוטרים, נאלמו פיהם.

בתיעוד שהביא אמש יאיר שרקי בחדשות 2  מתקרית האקדח: נראה שוטר מכוון אקדח לעבר מפגין חרדי בעודו שוכב על הכביש. "הם התפרעו בלי רסן, תוך איום בנשק חם על מפגינים שעמדו על המדרכה", אמר הצלם. המשטרה: הסרטון מציג תמונה חלקית, השוטרים הותקפו.

גורם בפלג הירושלמי אומר ל'קוקר' כי "אנחנו לא זקוקים לגינוי של גפני או אייכלר, חברי הכנסת החרדים הפכו לישראלים שמגבים קודם כל את שלטון החוק לפני כל דבר אחר, מגיב אותו גורם שמוסיף: "הם העבירו את חוק הגיוס וגם רצו למכור את הכותל הרפורומי בנזיד עדשים, אז מה הפלא שעכשיו הם שותקים, הם השתנו הם הפכו לשלטון ותומכים בשלטון המשטרה ובמעצרים"..

האירוע התרחש במהלך הפגנת הצעירים נגד מעצרו של הבחור העריק מאילת, לטענת אחד המפגינים שהיו במקום, במהלך העימות שלף אחד מאנשי מג"ב במקום אקדח, דרך אותו וכיוון לעבר המפגינים. תיעוד האירוע פורסם לראשונה בחדשות 2.
(באדיבות רשת)

"לא עשינו שום דבר לא חוקי אבל המשטרה לא ראתה בעיניים", סיפר אחד המפגינים שהיה במקום. "ברגע שמדובר במפגינים ממוצא חרדי, מערכת החוק סלחנית ולא ממצה את ההליך המשפטי כלפי השוטרים האלימים". אמר המפגין.

מנגד גורמים במשטרה מבהירים כי "כוח משטרה הוזעק לבקשת תושבים ובעלי רכבים שהופר שגרת יומם בשל חסימת הכביש, במקום נמצאו עשרות צעירים, שהקיפו את השוטרים וניסו למנוע מהם לקחת את העצור שהתפרע במקום, והחלו ליידות אבנים בשוטרים ולכיוון הניידת. השוטרים חשו בסכנה לחייהם מה שהביא לכך שאחד הקצינים הוציא ודרך את האקדח במטרה להרתיע את הצעירים"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כולם עריקים. במקום בישיבות – ברחובות, במקום ללמוד ובהפגנות עבור פרחחים………

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב