תקרית חמורה באלעד: ילדים נפגעו מרימון אותו הביאו משטח האש

ילדים נפצעו בכמה דרגות בעקבות משחק ילדים בנפל תחמושת שהובא משטח האש הסמוך לעיר אלעד והתפוצץ בסמוך לבניין מגורים. תיעוד

 

ילד נפצע באורח בינוני עד קשה, ילד נוסף נפצע קל עד בינוני, ומספר נפגעו באורח קל בעקבות משחק ילדים בנפל תחמושת שהובא משטח האש הסמוך לעיר אלעד והתפוצץ בסמוך לבניין מגורים.

מתחקור ראשוני של כוח משטרה שהגיע למקום וממצאי חבלן משטרה עולה כי 3 נערים כבני 11 שיחקו בכניסה לבניין עם פריט אמל"ח M203 והוא במצב נפיץ. כתוצאה התפוצץ הפריט וגרם לפציעתם של שניים מהם באורח בינוני ואחד נוסף באורח קל.

טכנאי גז שזומן למקום פועל כעת לתיקון תשתית הגז שנפגעה ועם סיום הטיפול וחלוף הסכנה יורשו דיירי הבניין לחזור לבתיהם.
נסיבות המצאות הפריט ברשות הנערים ממשיכה להחקר.

במשטרה פונים לציבור התושבים, כל מי שברשותו פריטי או שאריות פריטי אמל"ח מתבקש ליצור קשר עם השוטרים בשטח או לחילופין להתקשר למוקד 100 ולדווח על כך.

הפצועים טופלו על ידי מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף אלעד ופונו על ידי מד"א לבית החולים. כוחות כבאות פעלו במקום לאחר שעלה חשש לדליפת גז כתוצאה מרסיסים. צוות חבלני משטרה הוזעק לטפל בשאריות חומר הנפץ.

פרמדיקית מתנדבת באיחוד הצלה שהעניקה טיפול רפואי ראשוני לנפגעים סיפרה: "הענקתי בסיוע מתנדבים נוספים של איחוד הצלה שהיו בסמיכות למקום והגיעו ראשונים לזירה טיפול רפואי ראשוני לילד כבן 11 שנפצע באורח בינוני עד קשה. לילד נוסף שנפצע באורח בינוני, ולילד נוסף שנפצע באורח קל עד בינוני. כמו כן טופלה נפגעת חרדה עקב אופי האירוע".

ראש העיר אלעד הרב ישראל פרוש, שוחח לאחר האירוע עם ראש יחידת מתווה במשרד הביטחון, עו"ד אלון יפרח, האחראי על פינוי שטח האש, וביקש ממנו לזרז את הסכם הפינוי של נפלי התחמושת.

עוד אמר ראש העיר כי "דרשתי ממנו לפעול לפינוי מידי, מאחר ומדובר בשמירה על חיי ילדי ותושבי העיר. מצער שלמרות ההתרעות החוזרות והנשנות שלנו על מסוכנות חומרי הנפץ בשטח האש הסמוך לעיר, הגענו לתוצאה המצערת הערב. אנחנו דורשים מהגורמים האחראים לזרז את הליכי ניקוי ופינוי שטח האש מהנפלים והרימונים שנותרו בו, כדי שלא נגיע ח"ו למצב גרוע הרבה יותר".

צילום: דוברות עיריית אלעד


הרימון באלעד

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ילדים מספרים על עצמכם

  זה מסופר בילדים מספרים על עצמכם

  רבקה |
  הגב
 2. זה מופיע גם בספר

  אחד הפצועים מספר את הסיפור הזה בספר של חיים ולדר "ילדים מספרים על עצמם 11", שם הסיפור "מציאה מסוכנת מאוד" בעמוד 59.

  חובב ספרים |
  הגב