פרסום ראשון: תקרית חריגה בגבול הימי עם הרצועה

אל המרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון הועבר הבוקר תושב עזה, שנפגע מירי ומצבו מוגדר קשה – כך נודע ל'קוקר'.

תקרית חריגה בגבול הימי עם הרצועה: אל המרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון הועבר הבוקר תושב עזה, שנפגע מירי ומצבו מוגדר קשה – כך נודע ל'קוקר'.

מבית-החולים 'ברזילי' נמסר כי "למרכז הרפואי הובא פצוע ירי תושב שטחים, אלמוני, מאזור קצא"א, מצבו קשה".

מהמשטרה נמסר כי מדובר "באירוע הנמצא בסמכות צה"ל".

גורם בצבא אישר כי מדובר בדייג – מתחזה או שלא – שחצה את האזור האסור לדיג בחופי עזה, בניגוד להוראות, והתגרה בחיל הים הישראלי.

במקביל, ברשתות החברתיות בעזה דיווחו כי דייג נפצע ונעצר בידי צה"ל. יחד איתו, לטענתם, נעצרו עוד ארבעה דייגים.

עם זאת, לא מן הנמנע שאין מדובר בדייגים תמימים אלא באנשי ארגון הטרור חמאס המתחזים לדייגים.
כזכור, וכפי שידווחנו לפני כשבועיים, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, יחד עם מפקד זרוע הים בצה"ל אלוף אלי שרביט, החליטו על הגדלת מרחב הדגה מדרום לרצועת עזה לתשעה מיילים ימיים (30 מייל מרובע) בעונת הדיג שבחודשים מאי ויוני למניינם.

מייל ימי שווה ערך ל-1,852 מטרים, ומדובר למעשה על טווח דיג במרחק של עד 16,6 קילומטרים מחופי הרצועה.

ההחלטה התקיימה בהתאם לעבודת מטה אשר נועדה לבחון מחד את הדרכים למניעת החריגות של ספינות דיג, בייחוד בעונת הדיג; זאת, משום שכמעט בכל יום מתקיימים מרדפים ימיים של ספינות וסירות חיל הים אחר כלי שיט סוררים שחורגים מהתחום המותר לדיג.

מטרה נוספת בהחלטה היא סיוע בהגדלת היקף פעילות ענף הדגה המפרנס אלפי משפחות ברצועת עזה, כיוון שענף הדיג, המוערך כשני בחשיבותו ברצועת עזה, מהווה מנוע כלכלי לתושבים.

מדובר צה"ל נמסר לאחר ההחלטה: "יישום צעד זה, מותנה בכך שהדייגים יכבדו את ההסכמות ולא ינצלו זאת להברחות ולחריגות מהטווחים ומהמיילים כפי שסוכמו".
מדובר צה"ל אישרו ל'קוקר' את פרטי המקרה. בהודעה מטעמו נכתב כי "מוקדם יותר הבוקר חרג כלי שיט פלסטיני מהאזור המותר לדיג בצפון רצועת עזה. לאחר שהחשודים על גבי כלי השיט לא נענו לקריאות כוח צה"ל, התבצע נוהל מעצר חשוד שגרתי אשר כלל ירי לעבר כלי השיט. כתוצאה מכך נפצע פלסטיני אשר פונה לקבלת טיפול רפואי בבי"ח"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.