תקרית חריגה בגבול סוריה: צה"ל חיסל אנשי דאע"ש

הבוקר נרשמה תקרית חריגה בגבול, בין מחבלי לדאע"ש לכוחות צה"ל. לפני כשעה, בוצע ירי לעבר כוח של צה"ל ברמת הגולן, איש לא נפגע בתקרית ולא נגרם נזק.

בתגובה לירי כוח צה"ל השיב אש וחיסל את חברי החוליה שביצעה את הירי.

לאחר תקופה של שקט יחסי בגבול הגולן , הבוקר נרשמה תקרית חריגה בגבול, בין מחבלי לדאע"ש לכוחות צה"ל.  לפני כשעה, בוצע  ירי לעבר כוח של צה"ל ברמת הגולן, איש לא נפגע בתקרית ולא נגרם נזק.

בתגובה לירי כוח צה"ל השיב אש וחיסל את חברי החוליה שביצעה את הירי.

אש נורתה הבוקר לעבר כוח מגדוד הסיור של גולני שהיה במארב סמוך לגדר הגבול בדרום רמת הגולן, באזור היישוב נוב, אזור בו לא נרשמו תקריות רבות מסוג זה. הכוח הגיב בירי מנשק קל ובמקום התפתחו חילופי אש שכללו גם ירי פצצות מרגמה.

כלי טיס של חיל האוויר שהוקפץ למקום ביצע ירי לעבר רכב בשטח סוריה שעליו הורכב מקלע כבד. הרכב הושמד וארבעת המחבלים שהיו עליו, חוסלו.

מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בחוליית מחבלים מארגון "שוהדה אל ירמוכ", ארגון מוסלמי קיצוני שנשבע אמונים לדעא"ש ויושב בדרום הרמה. עד היום לא נרשמו פעולות של הארגון נגד צה"ל, אך חבריו זוהו בתצפיות והיוו איום לצבא הישראלי.

גורם בצה"ל אמר בעקבות התקרית כי הכוח שהגיב במהרה פעל היטב והבהיר: "אין לנו עניין לדרדר את האזור להסלמה, אבל באירוע שאנחנו מקבלים אש לעבר שטח ישראל אנחנו מגיבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.