תקרת התשלומים בכרטיסי אשראי למוסדות המדינה הועלתה ל-35,000 ₪

צעד זה תומך ביעדי הממשלה ומשרד האוצר ובהם הפחתת השימוש במזומן

במטרה להקל על האזרח את הממשק עם מוסדות המדינה בביצוע תשלומים, הגדיל החשב הכללי במשרד האוצר את תקרת התשלום בכרטיסי אשראי ל- 35,000 ₪, לעומת תקרה של 15,000 ₪ שהייתה קיימת עד כה. מהלך זה מגיע בתום משא ומתן אינטנסיבי שערך אגף החשב הכללי בראשות סגן החשב הכללי מוטי אלישע, מול שלוש חברות כרטיסי האשראי הפעילות במשק- לאומי קארד, ויזה כאל וישראכרט, במהלך החודשים האחרונים. בנוסף, יוכלו לקוחות החברות לאומי קארד וויזה כ.א.ל. לשלם בקרדיט ללא הגבלת סכום.

השינוי, אשר יאפשר גידול ממשי ומיידי במספר התשלומים למדינה המבוצעים בכרטיסי אשראי, יקל על האזרחים את התשלום של אגרות ומיסים למדינה, אשר יוכל להתבצע 24/7 באופן מקוון בפורטל התשלומים הממשלתי, זאת, כתחליף להגעה פיזית לתשלום במעמד פקיד. צעד זה תומך ביעדי הממשלה ומשרד האוצר ובהם הפחתת השימוש במזומן, שיפור "עשיית העסקים" (Doing Business) בישראל, צמצום הבירוקרטיה והורדת יוקר המחייה. המהלך צפוי להשפיע על מיליוני אזרחים וישפר את נוחות ביצוע תשלומים למדינה בהיקף של מיליארדי שקלים נוספים כל שנה.

מסלולים אלה יתווספו לאמצעי התשלום הקיימים כיום לביצוע תשלומים למדינה ללא הגבלת סכום, באמצעות העברות בנקאיות, המחאות ומזומן.

במקביל, מנהל אגף החשב הכללי בימים אלה מגעים מתקדמים מול חברת דואר ישראל בע"מ לצורך פתיחת האפשרות לביצוע תשלומים למדינה בבנק הדואר באמצעות כרטיסי אשראי.

החשב הכללי רוני חזקיהו: "אגף החשב הכללי שם לו כמטרה את הקלת הנטל הבירוקרטי על אזרחים ועסקים בממשקיהם עם מוסדות המדינה. הנגשת שירותי התשלום היא צעד חשוב בתכנית זו, אשר שלובה ביעדי משרד האוצר להגדלת הפריון והצמיחה במשק הישראלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.