תראו מה חרדית אחת הצליחה לעולל בסטטוס בדף הפייסבוק שלה – המכתב המלא

אשה חרדית ואמיצה בשם מירי קפלן החליטה לא לשתוק עוד לנוכח היחס המשפיל אל החרדים, וההסתה הנוראה בתקשורת נגדם כאילו הם הגורמים לכל הצרות והתלאות, והם הפרזיטים, וכל כלכלתה של מדינת ישראל שנמצאת במצב קשה  היא בגללם, כי הם לא משתלבים בשוק העבודה ועל ידי כך גורמים לקריסתה של כלכלת ישראל.

במכתב ארוך בפייסבוק כתבה בדם ליבה מילים קשות מאוד, המטיחה את האמת המרה בפרצופם של המסיתים לפיד וחבר מריעיו, מילים אשר הצליחו לגרום סערה גדולה ברשת, ואף גררה אלפי תגובות ולייקים.

הנה המכתב המלא לא נגענו:

"חייבת לשתף אתכם במקרה שבעלי סיפר לי שקרה לו השבוע:

יום חמישי בלילה הוא יוצא מאחד הסופרים הגדולים, יחד איתו יצא אדם נוסף- לא דתי. ביציאה ניגש אליהם אדם בעל חזות חרדית שמקבץ נדבות, כמו שאתם רואים כמעט בכל יציאה מסופר גדול… וביקש תרומה ע"מ שיוכל לעשות שבת, הבן אדם הלא דתי פנה אל המקבץ נדבות בזלזול ואמר לו "….>>>לך תעבוד, יה פרזיט <<<…" והוסיף קללה עסיסית על החרדים.
כאן בעלי, ששמע דבר או שניים בחיים, לא יכול לשתוק. הוא פנה אל הבחור הלא דתי שלא נראה מסכן בכלל ושאל אותו " תגיד יש לך עסק?". "כן" ענה לו הבחור, אז בעלי אמר לו :"אז, במקום לזרוק מילים ולהעליב אדם שאינך יודע מה הביא אותו למצב של מקבץ נדבות, אולי תוכל להעסיק אותו -אפילו בתור מנקה אצלך בעסק…. לא סתם הוא יושב כאן" ההוא התבלבל לגמרי…לא,כן, אולי- גמגם…והלך.
כמובן שעבודה למקבץ נדבות לא יצא מזה. כי הוא כבר היה מיואש מהחיים…
אבל אנחנו שמכירים את הנושא הזו מקרוב הבנו שכל הפוליטיקה ה"גדולה והיפה" שיאיר לפיד מנסה להוביל, לא תוביל לשום מקום- היא רק תכניס את החרדי הממוצע לבור כלכלי עמוק יותר….
והרי לכם דוגמא אישית: בתור אחת חרדית שעשתה בגרות מלאה ופסיכומטרי ולמדה מקצוע (הנדסאי אדריכלות) ומי שמכיר אותי יודע שאני טיפוס רגוע, מקבל מרות- ויחד עם זאת יש לי חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות, אני אוהבת למלאות משימות ב100% מושלמות ואתגרים ולימוד דברים חדשים זה תחביב שלי… שהם תכונות מאוד מאוד נדרשות בשוק העבודה. גם אני על סף ייאוש למצוא עבודה. ותאמינו לי הפעלתי את כל מי שאני מכירה ולא מכירה. שלחתי מאות ואולי אלפי קורות חיים, הסכמתי לעבוד בכל תחום שהו, אפילו בתחום שונה ממה שלמדתי כמו פקידות ושירות לקוחות ,בשעות לא שגרתיות לאמא לתינוקת בת חצי שנה. הסכמתי גם לשכר של 25 שקלים לשעה ואפילו להביא הביתה בסוף החודש פחות משכר מינימום. עדיין המעט אנשים שחזרו אלי גם נרתעו. בשלב מסוים החלטתי שלפחות אני ינסה להיכנס למשרד בתחום שלמדתי, (הנדסאי אדריכלות,) להתמחות של מספר חודשים בלי שכר, רק כדי לקבל ניסיון בתחום. שלחתי מיילים, נכנסתי למשרדים ניסיתי להפעיל קשרים ועדיין זה לא עזר לי.
ולמה????
כי אני גם נשואה, גם אמא לתינוקת בת חצי שנה, גם אין לי ניסיון מספיק בתחום (כמובן איך יהיה לי???) וגם ובעיקר כי אני חרדית.
ושמעתי כבר כמה פעמים מידידים לאו דווקא דתיים וממראייני עבודה כאלה ואחרים, ומה עם תלדי לנו כל שנה ?? בפעם הראשונה הייתי בשוק- מי אתם שתכנסו לי לרחם?!!! ומה אתם מצפים שאני אגיב?!!! בפעמים הבאות הגבתי בהשלמה. למרות שאני יודעת שהם עברו על החוק ,הבנתי שלא יעזור לי מה אני אגיד, כי אם לא יגידו לי מה מפריע להם אז זה לא אומר שזה לא מפריע להם. או בצורה אחרת: אני פוטרתי מהעבודה הזו עוד לפני שהתקבלתי עליה בכלל.

וזה כי אני נראית ולבושה כחרדית.
אז זהו שלא! אתם טועים בחשיבה שלכם. אני רוצה לספר לכם שביחד איתי בשכבה, רק מהבית ספר שלי, עשו עוד לפחות 150 בנות בגרות ורובם ילכו ללמוד מקצוע חינוך למרות שלא מתאים להם, כי תמיד יהיה להם עבודה בתחום. הרי כולנו נלד בסוף. והילדים שלנו בעצם תמיד יצטרכו מורות. אז למה להסתבך בלצאת לשוק העבודה חיצוני אם הסיכוי בפנים הוא גבוה יותר? או שפשוט לא נצא לעבוד וזהו (ואגב זה מיעוט וגם הן מחפשות עבודה בכל תחום שהוא).
ואלה שכן יתאמצו ולמדו מקצוע כמוני, מתמודדים עם האשמות כמו "לכו תעבדו" ועם מראיינים שבמבט הראשון פוסלים אותך. וממשיכים לשבור את הראש איך לשלם את המעון לילדה כדי לצאת ללמוד/ להתמחות/ לעבוד.
המדינה לא השכילה לבנות או לעודד מקומות עבודה שמתמרצות את החרדים לצאת לעבוד ובטח לא להוציא סכום כסף גדול על לימודים, כשהאחוזים להתקבל לעבודה בתחום שלמדו הם כמעט אפסיים.

אז, פעם הבאה שבא לך להגיד "הדוסים פרזיטים" תחשוב לרגע, אם היה לך עסק האם היית מקבל דוס לעבוד אצלך????

אם גם אתה הבנת שזה לא בדיוק נכון (לפחות לא לגבי כולם) שהם מקבלים תקציבים, לא משלמים מיסים ומקבלים קצבאות (קצבת הילדים לא מכסה לי אפילו את המטרנה והחיתולים לשבוע הראשון בחודש). ועיקר הבעיה היא בסטיגמות וקטלוגים שאם אתה חרדי אז אתה פרזיט ונצלן… אז אני השגתי את המטרה שלי…..

ואם אצליח לגרום ולדרבן את אותו אדם בעל עסק או בעל השפעה בעניין שהוא יסכים לקבל חרדי לעבודה אצלו (אפילו אם אין לו ניסיון -כדי שיהיה לו ניסיון להבא) וכך הוא ישפיע על החרדי ועל כל עתיד משפחתו, אז בכלללל השגתי את המטרה…

אם התאמצת וקראת עד כאן ומעוניין לעזור לי ולעוד הרבה אחרים לגרום לשינוי בנושא תעשה/י שיתוף כדי שאולי זה יגיע לאחד מחברי חבריכם בפייסבוק ואולי הוא יכול לשנות את הגלגל הזה עבור אלו שרוצים להתפרנס בכבוד בדיוק כמוך וכמוני".

תנו לה לייק אם נראה לכם שיש צדק בדבריה, וכנראה שכן:

לעמוד הפייסבוק שלה לחצו – https://www.facebook.com/chilik770

26 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני חרדי גאה שכתב זאת ואם אינך יודע מה הוא המקורות של עם ישראל אז באמת הצלחת להתחזות ולקרוא לאנשים שכמוך חרדים
  אנא שים עינך בראשך ואל תתעסק עם החרדים כי אנו בסוף ננצח אנו מקפלים שרוולים ומסה ההסברה מתחיל בתגובה כואבת אל לך לריב עם החרדים למה אתה מתעבד שכל זכות קיומנו הוא רק בגלל התורה הקדושה ובארץ ישראל הקב"ה אומר בראתי עולם רק עם התורה אז חבל באמת שהעיניים שלך לא בראשך

  אנונימי |
  הגב
 2. אנו פרזיטים נכון! ואז מה בכל הדורות היה לנו קשיים בכלכלה אם אותה טענה מוגזמת אם יש בכלל טענה כזו זה עושה לנו טוב שאנשים ברחוב רואים אנו חיים טוב!
  ומכאן השאלה מדוע אין אתם חוזרים למקורותיכם הרי החיים קלים לא צריכים לעבוד אנו פרזיטים אנו לא פרייארים לצאת ולעבוד או ללכת לצבא כולם עושים בשבילנו את העבודה אז קדימה כולכם מוזמנים לעשות חיים וקלים ותפסיקו להתבכיין שאנו פרזיטים!!!!!!!!!!!!!!!!!
  נ.ב. יש איפה להשתלב יש הרבה מקומות ישיבה!

  אנונימי |
  הגב
  • אתה כנראה חילוני שמתחזה וזה מאוד שקוף, כל מי שקורא לחרדים פרזיטים מתחשבן עם מלך העולם

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. באמת נראה לכם שמשהו יעזור בדרך טבעית? לפיד לא מעונין בכלום חוץ מלהציק לחרדים בלי סוף על כל צעד ושעל. זה שקוף מההתנהגות המטומטמת שלו. הוא לא עד כדי כך טפש לחשוב שיש מספיק מקומות עבודה וכו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. למה הרבנים לא כותבים מכתבים על זה, הרי יש להם קשרים עם בעלי החברות הגדולות

  שרית |
  הגב
 5. למירי קפלן אני מזדהה איתך גם לי זה קרהלמה ללכת רחוק?
  אני עבדתי ב"שובו"-בית ספר לעולים מרוסיה.
  חלק מהעובדות הן גם תחת חינוך עצמאי.
  ובחופש-ללא הודעה מוקדמת פוטרתי!
  לשאלתי:הכיצד אתם מפטרים אמא לילדים ללא מתן אפשרות לחפש עבודה חילופית.
  התשובה היתה:לא קיבלת מכתב בחופש-היית צריכה להבין!
  המנהלת חרדית,הסגנית חרדית,המורות חרדיות,הפיקוח חרדי!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. נשים חרדיות למאותיהן מצאו עבודה בתחומי המיחשוב ובתחומים אחרים והן מאד רצויות במקומות העבודה שלהן..
  תמיד יש חריגים אבל אל תהפכו זאת לשגרה.

  והנה הקישור לכתבה של מנפאואר בראשית למבקשת
  http://actualic.co.il/%D7%9E%D7%A0%D7%9B%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%A4%D7%90%D7%95%D7%90%D7%A8-%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%92-%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%A0%D7%A1%D7%94-%D7%91/

  לימור |
  הגב
 7. בדידי הוה עובדה שכאשר באתי לבקש עבודה במאפייה בעקבות מודעת דרושים בעל הבית ראה את חזותי החרדית וזרק אותי מהחנות כאילו שאני גנב סך הכל אני רוצה לפרנס את משפחתי בכבוד

  מיכאל |
  הגב
 8. כשאני חיפשתי עבודה קרה לי לא פעם שבמקומות החילוניים אחרי ריאיון מתיש (הכולל הרבה שאלות על אורח החיים שלי כחרדי) אפילו לא ענו תשובה שלילית, זה הרי ברור מאליו שאם אתה חרדי שלא תעבוד אצלינו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. דחוף שמישהו ישלח את זה לפייסבוק של לפיד ויש עתיד והבית היהודי והליכוד
  אם לא אולי תגידו איך לשלוח ואשלח בעצמי.

  רחלי |
  הגב
 10. חייבים לזעוק רק ככה אולי זה יזיז משהו, הרי לפיד הוא חי בפייסבוק ומנהל אותנו דרך הפייסבוק

  אבישי |
  הגב
 11. למה שנלין על החילוניים, בשעה שהמצב בעבודה אצל חרדים, אצל חלק מהם יש התנהגות אכזרית וכל מילה שניה אצליהם זה אני יפטר אותך, או תחפשי לך עבודה אחרת בחודש הבא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 12. שלח לינק אני לא יודעת על מה אתה מדבר, גם אני אשה חרדית שמזדהה עם כל מילה של הכותבת הנואשת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 13. רק אתמול היה פה בקוקר כתבה על חברת מנפאואר בראשית כדאי לך לפנות אליהם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 14. הטענה לא כל כך כלפי המעסיקים- שאני בהחלט מבין אותם, לעובד חרדי יש דרישות מיוחדות שהמעסיק צריך להיות סבלן כדי לקבל אותן.
  הטענה היא כלפי המחליטים, שמקצצים לנו ומתנים כל מיני דברים ביציאה לעבודה- כשכרגע אין איפה. אם פיהם ולבם שווים- שיפעלו גם בתחום הזה. מה שמעורר את החשד, שללפיד פשוט בוער לקצץ לנו ושמבחינתו נעוף לים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 15. אנחנו חייבים להפנים היטב שהחלום של החילוניים זה לראות יהודים עם זקנים ופאות מנקים את הבית שימוש כשהם החשובים שיושבים במשרדים ואל תאמינו לאף אחד שאומר אחרת וכל מה שהם לא רוצים לקבל חרדי שמנסה להתקבל לעבודה ששווה משהוא בתירוצים שונים הכול בלוף כי אם חרדי יבקש להתקבל לעבודה בזויה מבטיח לכם שהוא יתקבל הם כל כך מוסתים ובורים שהם לא חושבים שלחרדי יש בכלל שכל !!!
  ולכן עלינו לפעול בשכל ולהשתדל לא להיות פראיירים ולא ללכת בשום פנים ואופן לצבא שכל כוונתם בזה היא רק להשפיל אותנו ולתת לנו עבודות בזויות אלא מי שצריך לעבוד שיעבוד או במסחר אם הוא מתאים או ילמד באוניברסיטאות הטובות ביותר את המקצוע בתל אביב (יהיה לו שם הרבה חברים משתמטים !!!) בעברית בטכניון וכדומה עד שהם יקלטו שאנחנו העילית האמיתית וסוף סוף נגיע לעמדות השפעה וכוח והכול תוך כדי שיתוף פעולה עם השמאלנים (וכן גם עם הערבים !!!)שמה שאני מציע בדיוק מה שגם הם עושים למי שהבין היטב את כוונתי (בניגוד למזרחיסטים הפראיירים !!!)
  בהצלחה לכולם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 16. הרי הגברים לא למדו מקצועות ליבה, הנשים בהריון כל שני וחמישי ועל גבי כל זה צריך להתחשב ברגשות והזהות הדתית שלכם במקום העבודה. מי המשוגע שיסכים לדבר כזה?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הרבה מאוד מהחרדים בציבור החרדי לומדים לימודי ליבה והנשים אצלנו לא בהריון כל שני וחמישי (שומעים אצלינו על אמצעי מניעה)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב