תרגיל מסריח? ליברמן מבהיר: לא נצטרף לממשלה בראשות לפיד

בעקבות הפרסומים בכלי התקשורת על מפץ פוליטי: שר החוץ אביגדור ליברמן דוחה את הפרסומים לפיהם תכנן להקים קואליציה חלופית של 61 ח"כים בראשות השר יאיר לפיד. ליברמן אמר כי "מדובר בספין והתוכנית הזאת לא באה בחשבון".

בעקבות הפרסומים בכלי התקשורת  על מפץ פוליטי: שר החוץ אביגדור ליברמן דוחה  את הפרסומים לפיהם תכנן להקים קואליציה חלופית של 61 ח"כים בראשות השר יאיר לפיד. ליברמן אמר כי "מדובר בספין והתוכנית הזאת לא באה בחשבון".

בשבוע האחרון פורסם כי ראשי 'יש עתיד' ו'ישראל ביתנו' ניהלו בשבועיים האחרונים מגעים להקמת  גוש פרלמנטרי שנועד להחליף את הקואליציה הנוכחית.

בקואליציה החלופית  לפי התכנון יטלו חלק  סיעות העבודה, התנועה, מרצ וקדימה. סיעות הערביות אמורות לתמוך בממשלה מבחוץ.

דוברו של ליברמן  הבהיר היום  כי "שר החוץ לא יישב בממשלה אחת עם מרצ, אפילו אם יציעו לו להיות נשיא ארה"ב". עוד נמסר בשמו של שר החוץ כי במידה והממשלה תיפול ליברמן יוביל לבחירות חדשות ולא ייקח חלק בכל סוג של קואליציה חלופית

מי שהכניס את המערכת הפוליטית לסחרור היה העיתונאי רביב דרוקר, שכתב תסריט דמיוני  בבלוג שלו בו משוחחים  ליברמן ולפיד, כשלפיד משרטט את קואליציית החלומות: לפיד ראש הממשלה, ליברמן שר הביטחון, הרצוג שר החוץ, לבני נשארת בתפקידה, זהבה גלאון שרת השיכון, שאול מופז שר התחבורה. התרחיש הוצג כדמיוני אולם לדרוקר יש קשרים עם שלח ולפיד ולפיכך געשה המערכת הפווליטית.

גם החכי"ם החרדים הוכנסו בסוד המפץ הפוליטי אולם הם סירבו בתוקףלהשתתף בתרגיל המסריח שממנו נתניהו חשש.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.