תרגיל ענק בצפון: צה"ל נערך למלחמה

במסגרת התרגיל, שמכונה "אור הדגן" על שמו של ראש המוסד המנוח מאיר דגן ז"ל, יגויסו באופן מפתיע רבבות חיילי מילואים – לצד חיילים בסדיר. במרכז התרגיל ייבחן פינוי ישובים בצפון. צפו בתיעוד

ארגון הטרור חיזבאללה מבסס את עצמו ברמת הגולן הסורית, וכך גם הרפובליקה האסלאמית של איראן – ובישראל פותחים בתרגיל ענק, שלא היה כמותו זה 20 שנה.

מחר בבוקר (ג') י"ד באלול, 5 בספטמבר 2017 למניינם, יחל תרגיל מטכ"לי של פיקוד הצפון. התרגיל עתיד להסתיים ביום חמישי הבא, כ"ג באלול.

במסגרת התרגיל, שמכונה "אור הדגן" על שמו של ראש המוסד המנוח מאיר דגן ז"ל, יגויסו באופן מפתיע רבבות חיילי מילואים – לצד חיילים בסדיר. במרכז התרגיל ייבחן פינוי ישובים בצפון.

מצה"ל נמסר כי "במסגרת התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון וכלי רכב בכבישי הצפון, מאזור מטולה ועד חדרה יורגשו עומסים וכן עלולים להיחסם הצירים הבאים: כביש 85 – צומת מכר לכיוון דרום; כביש 79 – צומת קרית אתא; כביש 672 ו-7212- מנשר לעוספיה; כביש 781- מצפה אביב לתמרה; כביש 75- אזור רמת ישי; כביש 805- מבר לב למשגב.

המועצות שבהן התרגיל יורגש באופן משמעותי, הן: אום אל בטוף, אלונה, אליכין, בוסתן אל מארג', גולן, גלבוע, גליל עליון, גליל תחתון, זבולון, חיפה, חוף הכרמל, מבואות חרמון, מגידו, מטה אשר, מנשה, מעלה יוסף, מרום גליל, מישר ועמק יזרעאל.

בנוסף לחסימות אפשריות של צירים ולעומסי תנועה, התרגיל יורגש היטב גם בשמי הצפון: תהיה תנועה ערה של מטוסי חיל האוויר וייפרסו סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ. כמו כן, יישמעו אזעקות תרגול מבסיסי חיל-האוויר.

דובר צה"ל מדגיש כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2017 ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.