תרזה מיי: "מקדימה את הבחירות בבריטניה" (וידאו)

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי כינסה היום (שלישי) במפתיע את כלי התקשורת במדינה והכריזה בפני העיתונאים ההמומים כי ברצונה להקדים את הבחירות במדינה ל-8 ביוני. צפו. { דרמה בבריטניה }

דרמה בבריטניה: ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי כינסה היום (שלישי) במפתיע את כלי התקשורת במדינה והכריזה בפני העיתונאים ההמומים כי ברצונה להקדים את הבחירות במדינה ל-8 ביוני. "הסכמתי על כך עם הקבינט", אמרה מיי לעיתונאים שהוזמנו להצהרה מבלי שידעו על תוכנה.


מיי אמרה עוד במסיבת העיתונאים כי "בקיץ האחרון, אחרי שהמדינה בחרה לעזוב את האיחוד, בריטניה רצתה הנהגה חזקה. מאז משאל העם אנו רואים עליה במספר המשרות וכלכלה מתחזקת, בריטניה עוזבת את האיחוד ואין דרך חזרה"

. ראשת הממשלה הוסיפה כי "אנו רוצים שיתוף פעולה בין האיחוד לבריטניה, אנו רוצים שליטה על הכסף שלנו, החוק והגבולות שלנו – זו הבחירה הנכונה. אבל יש מי שמתנגד לזה בווסטמינסטר".

לדברי מיי, "המדינה מאוחדת אבל הפוליטיקאים לא, יש איומים להצביע נגד התכנית שלנו מהליברלים והסקוטים ועוד, יש מי שנשבע להלחם במעבר. הרוב שלנו קטן ואנו חוששים משינוי מסלול, אנו נחושים להשלים את המלאכה.

.מיי המשיכה,  "הבחירות נחוצות למשא ומתן מול אירופה – שיימשך שנתיים, עד ליציאה המוחלטת מהאיחוד: "לא ניתן שיחלישו את הכוח שלנו במו"מ מול אירופה והאיחוד. הקרע בפרלמנט מונע התקדמות. מאז מינויי לראשת ממשלה אמרתי שלא צריך בחירות עד 2020, אבל השתכנעתי שלמען התקדמות טובה יותר, אנו נאלצים ללכת לבחירות".

ראשת הממשלה הוסיפה עוד במסר לאומה הבריטית: "בואו נצביע מחר בעד בחירות, בעד הברקזיט, ואז ניתן לעם להחליט. ההחלטה היא בנוגע להנהגה – האם אנו נחיה תחת הנהגה חזקה, או שג'רמי קורבין החלש יוביל אותנו למעמד חלש וחוסר ודאות". מיי סיכמה את דבריה בהצהרה בטוחה: "אנו הולכים לבחירות למען עתיד בטוח יותר, אני אומרת – זה הכרחי כדי לשקם את ההנהגה במדינה, הנהגה שהמדינה כל כך צריכה עכשיו – אנו רוצים להסיר את חוסר הוודאות וחוסר היציבות בעזרת הבחירות האלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.