תרמית הבשר הגדולה: בשר חמורים וגמלים התגלה במפעל בצפון

לא כשר ומסריח: במסגרת פרשת תרמית הבשר שנחשפה אמש, גילתה המשטרה 12 טון של בשר גמלים וחמורים במפעל בצפון. "מקור הבשר באותה כנופיה ששיווקה את הבשר המזויף למסעדות"

יום לאחר פרסומה של תרמית הבשר שבמסגרתה עבריינים ממזרח ירושלים העבירו במשך שנים בשר מדרום אמריקה לרשות הפלסטינית ומשם הוא הוברח למסעדות יוקרה בארץ, מתברר כי הפרשה מסועפת בהרבה.

הבוקר נתפסו במפעל בשר בכפר כנא שבגליל התחתון 12 טונות של בשר פסול שמקורו ברשות. על פי החשד, מדובר בבשר גמלים וחמורים ובמשטרה טוענים כי מקורו באותה הרשת.

69215800992759640360no69215820100074640360no

כזכור, אמש דיווחנו כי 20 טונות של בשר מזויף עשו את דרכן מהרשות הפלסטינית למסעדות הכי מוכרות בישראל: ממסעדת סוהו בראשון לציון דרך דיקסי בתל אביב ועד זוזוברה ועד העצם.

על פי החשד, המבריחים הכניסו במרמה את הבשר משטחי הרשות הפלסטינית לישראל במשאיות בעלות דפנות כפולות ובשיטות הסלקה נוספות. הבשר המוברח נמכר למסעדות מובילות וכן לחנויות שונות לממכר בשר, זאת תוך זיוף מקורו, אישור וטרינרי, תאריכי התפוגה של המוצרים, תאריכי השחיטה והכשרות.

Asav5ioxsj-JxSf4uRo2gw5fCxARUTrF8QxFK_l7kJ6m

חברי הרשת שנעצרו נחקרו במחלק התשאול של היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י. במהלך החיפושים הלילה נתפסו כ-30 טונות בשר, עשרות אלפי שקלים במזומן וכן כלי רכב ששימשו לביצוע העבירות. הפרשייה נמצאת כרגע בשלב החקירה הגלויה וצפויים מעצרים נוספים, וכן חקירתם של עשרות לקוחות.

מהחקירה עלה כי יבואן פלסטיני אשר רכש בשר המיועד לרשות הפלסטינית בדרום אמריקה, ייבא אותו ארצה לנמל חיפה. מהנמל בחיפה הועברה הסחורה למחסן בא-רם שבירושלים, ומשם הוברח הבשר בשיטות שונות לשטחי ישראל דרך מחסומים שונים בתת-תנאים המנוגדים להנחיות משרד הבריאות ותוך סיכון שלום הציבור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המסקנה המתבקשת למי שעדיין אוכל בשר… רק שחיטה פרטית "חבורה"
    כי זייפו אפילו של בד"ץ

    אבי |
    הגב