תשמ"ט חוזרת? אגודה מאיימת בפיצול

בתום ישיבת וועדת ה-8 של אגודת ישראל הוחלט לתת גיבוי ליוסי דייטש להמשיך במירוץ. כן מאימים באגודה בפיצול ביתר הערים החרדיות

בתום ישיבת וועדת ה-8 של אגודת ישראל הוחלט לתת גיבוי ליוסי דייטש להמשיך הלאה במירוץ. במקביל לאור התנהגות דגל התורה, הוחלט לבדוק ברצינות את האפשרות לריצה נפרדת במספר ערים, בהם בני ברק.

ועדת השמונה איימה כי במידה ודגל התורה לא תתמוך בדייטש, היא תריץ מועמד משלה בבני ברק – כפי שחשפנו לראשונה אמש. כן הודיעה ועדת השמונה על כוונתה להתפצל ביתר הערים החרדיות במידה ודגל לא תיישר איתה קו.

מוקדם יותר הודיע שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הודיע כעת על תמיכת המפלגה בשר זאב אלקין לראשות עיריית ירושלים. לסיכום הייתה שותפה סגנית ראש העיר, חגית משה, אשר עומדת בראשות רשימת ׳הבית היהודי׳ למועצת העיר ירושלים.

בנט הסביר כי ״ידידי זאב אלקין הוא הבחירה הנכונה לציבור הירושלמי – איש לאומי בעל תפיסת עולם ימנית מובהקת, אשר פעל רבות למען עם ישראל ומדינת ישראל לאורך שנותיו הרבות בזירה הציבורית. כשר לענייני ירושלים ומורשת פעל השר אלקין רבות לקידום מעמדה של עיר הבירה, ואני משוכנע כי ניסיונו הרב ישמש לו לעזר בהובלת העיר בשנים הקרובות״.

עוד הוסיף בנט כי ״אלקין הוא איש ימין אידיאולוגי אשר מאמין בשלמות הארץ ומחזיק בערכים זהים לאלו של הציונות הדתית, אשר חבריה מהווים ציבור רחב ומשמעותי בעיר ירושלים, ולכן הוא המועמד הטבעי להביע בו את תמיכתנו, לצד תמיכה מוחלטת שלנו ברשימת הבית היהודי בראשות חגית משה".

בנט אמר לסיום "אין לי ספק שדווקא זאב, כמי שמבין את המורכבויות והאתגרים עמם מתמודדת העיר בשנים האחרונות, יידע להצעיד את ירושלים קדימה בהצלחה גם בעתיד. הבית היהודי מתייצבת לימינו ותפעל להצלחתו״.

בתגובה לתמיכת השר נפתלי בנט והבית היהודי בשר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים הודה השר אלקין ואמר: אני שמח על הצטרפותו של שר החינוך נפתלי בנט והבית היהודי לתמיכה הרחבה בי לראשות העיר ירושלים.

אני רואה בשותפות עם הבית היהודי בירושלים חיבור ערכי ומשמעותי של ציבור גדול בעיר שתורם רבות לחיזוקה והתפתחותה של העיר, התמיכה של הבית היהודי מצטרפת לתמיכתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי וחברי כנסת של הליכוד, ראש העיר היוצא ניר ברקת ועשרות אלפי ירושלמים מכל הציבורים בעיר חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים שטובת ירושלים עומדת לנגד עיניהם.

תודה נפתלי היקר, יחד עם מחנה לאומי מאוחד נעשה את ירושלים חזקה יותר!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.